مدیر تیم‌های ملی تیراندازی با کمان گفت: دنبال یک شهر سفید هستیم که خوابگاه و زمین داشته باشد تا از تیر ماه اردوها را در آنجا شروع کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، امید نجاری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص زمان آغاز اردوی کمانداران اظهار داشت: با توجه به اینکه محل اصلی تمرینات و اردوهای تیراندازی با کمان تهران است، می‌خواستیم از 17 خرداد ماه اردوها را آغاز کنیم ولی شرایط شیوع کرونا دوباره بد شد و فعلا کسانی که تهرانی هستند با برنامه ریزی مربیان به صورت پاره وقت در آزادی می‌توانند تمرینات خود را آغاز کنند.

وی در ادامه افزود: دنبال یک شهر سفید هستیم که خوابگاه و زمین داشته باشد تا از تیر ماه اردوها را در آنجا شروع کنیم.

مدیر تیم‌های ملی کشورمان در خصوص احتمال برگزاری اردوها در جزیره کیش گفت: کیش فعلا هوای گرمی دارد و و برگزاری اردو در آنجا برای کمانداران راندمان خوبی ندارد باید منطقه‌ای را انتخاب کنیم که به لحاظ آب و هوایی در تابستان شرایط مناسبی داشته باشد.

نجاری تصریح کرد: برنامه مسابقات سهمیه المپیک در رشته تیراندازی با کمان توسط فدراسیون جهانی اعلام شده است. ما فقط در یک رویداد دیگر فرصت کسب سهمیه المپیک را داریم و تاریخ آن خرداد ماه 1400 اعلام شده است. ما باید خرداد ماه در مسابقات جام جهانی در فرانسه شرکت کنیم. این مسابقه همان مسابقاتی است که قرار بود خرداد ماه امسال در آلمان برگزار شود که زمان جدید آن اعلام شد.

وی تاکید کرد: فعلا به جز مسابقات سهمیه المپیک هیچ رویداد دیگری توسط فدراسیون جهانی اعلام نشده است. آنها اعلام کردند هر موقع شرایط عادی شد دو ماه زودتر زمان و مکان آن را مشخص می‌کنیم.

نجاری در خصوص کمک فدراسیون جهانی به کمانداران گفت: فدراسیون جهانی اعلام کرد که‌ کمکی را به کمانداران سراسر جهان خواهد کرد اما شرایطی دارد. اول اینکه ورزشکارانی که در جام جهانی 2018 و 2019 یا قهرمانی جهان شرکت کردند می‌توانند فرم درخواست را پر کنند. آنها باید درآمد و ضرر خود را اعلام کنند و بعد از بررسی، اسامی نفرات را در سایت جهانی اعلام می‌کنند. شرایط سنی برای دریافت این کمک بالای 18 سال داست. حداکثر تا سقف 3500 دلار به ورزشکاران پرداخت می‌شود. یک سری از ورزشکاران ما هم این فرم را پر کردند و منتظر اعلام اسامی هستیم.

مدیر تیم‌های ملی تیراندازی با کمان کشورمان در خصوص تمرینات و مربی زهرا نعمتی گفت:  زهرا نعمتی با شرایطی که پارالمپیک گفته و وی ورزشکار طلایی است، می‌تواند در شهر سفید اردو بزند و ما نیز دنبال برگزاری اردو برای وی هستیم. همچنین در حال پیگیری مربی برای او هستیم ولی با شرایطی که کرونا ایجاد کرده کار سخت است. بحث سرمربی را پارالمپیک مصوب کرده و ما هم پیگیر آن هستیم.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction