به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، غلامرضا شعبانی‌بهار که میهمان برنامه «ورزش و مردم» بود، درباره آخرین شرایط کسب سهمیه در رشته تیراندازی با کمان گفت: یک سهمیه در ریکرو گرفته‌ایم، اما این امکان وجود دارد که در مسابقات فرانسه بتوانیم سهمیه تیمی کسب کنیم. همچنین در بخش بانوان احتمال کسب سهمیه تیمی و انفرادی نسبت به بخش مردان به مراتب بییشتر است.

وی درباره تاثیرات حضور زهرا نعمتی در اردوهای تیم ملی گفت: در همه جای دنیا این توجه اتفاق می‌افتد. از حضور نعمتی خوشحال هستیم و خیلی راه‌هایی که مسدود بوده، با حضور او باز شده است. نعمتی ویژگی‌های شخصیتی خاصی دارد و در تلاش هست که شرایط خانواده تیراندازی با کمان را بهتر کند. او می‌داند که در کنار تیم و سایر نفرات رشد می‌کند.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان درباره بودجه فدراسیون عنوان کرد: بودجه نسبتاً مناسبی داریم. امسال با وجود آنکه اعزامی نداشته‌ایم، اما همه تخصیص‌ها را گرفتیم. از 15 شهریور اردوی شبانه روزی هم در ریکرو و هم در کامپوند داریم، چون مسابقات در اول اسفند مسابقات می‌شود و می‌خواستیم آمادگی مطلوب در بین ورزشکاران به وجود بیاید. وزارت ورزش و کمیته المپیک تشکر می‌کنم و خوشبختانه مشکل خاصی نداشته‌ایم.

shabaniTV

 

شعبانی‌بهار درباره رقابت‌های پیش‌روی تیراندازی با کمان گفت: اسفند ماه که زهرا نعمتی به دبی می‌رود تا در مسابقات فزاع شرکت کند. سپس در فروردین اردوی مشترک ریکرو در ترکیه خواهیم داشت و بلافاصله پس از آن مسابقه‌ای برگزار می‌شود. سپس مسابقات جام قهرمانی جهان در چین را داریم و بلافاصله به فرانسه می‌رویم. پس از آن المپیک 2020 توکیو است و در ادامه مسابقات دانشجویان و سپس پارالمپیک و بعد از آن نیز بازی‌های کشورهای اسلامی در ترکیه را خواهیم داشت. در حال حاضر ملی‌پوشان سه، چهار ماه است که به صورت شبانه‌روزی تمرین می‌کنند و ان‌شاءالله اتفاقی نیفتد و همه اعزام‌ها انجام شود.

وی درباره موضوع زمین تمرین و بحث تجهیزات عنوان کرد: تهدیدی که در دوران کرونا بود را تبدیل به فرصت برای گسترش و پیشرفت شرایط در زیرساخت‌ها کردیم. تا چند روز دیگر خوابگاه مدرن با حضور وزیر ورزش افتتاح می‌شود که یکی از آرمان‌های این رشته است. این خوابگاه 600 متری در دو طبقه در شأن انقلاب اسلامی است. همچنین سایت را در همه ابعاد تجهیز کرده و در واقع بودجه اعزام را صرف زیرساخت‌ها کردیم.

رئیس فدراسیون تیراندزای با کمان با اشاره به اینکه وسایل این رشته گران است و همه تجهیزات هم وارداتی هستند، گفت: وسایل در حال ورود به کشور هستند تا ملی‌پوشان و ورزشکاران تجهیز شوند.

شعبانی‌بهار خاطرنشان کرد: عنایت ویژه‌ای در کشور برای توسعه زیرساخت‌ها ایجاد شده است. هم اکنون در جزیره کیش طراحی سایت دوم آغاز شده است. ما در بیشتر استان‌ها سایت اختصاصی تیروکمان داریم. هر جا هم که نداریم، در حال رایزنی با مدیران استانی هستیم.

وی با اشاره به کمک های بخش خصوصی و ایجاد یک آکادمی تخصصی توسط به این بخش، گفت: در برگزاری لیگ و اردوها همه پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنیم. بر همین اساس در هر اردو تست PCR می‌گیریم. خوشبختانه با توجه به اینکه مسابقات و تمرینات در فضای باز است، در ایام کرونا خیلی تعطیلی نداشتیم؛ به‌ طوری‌ که از 150 روز از 15 شهریور تاکنون، 105 روز اردوی شبانه‌روزی داشته‌ایم و دلیلش هم مسابقات متعدد در سال آینده و کسب سهمیه است.

شعبانی‌بهار گفت: وزارت ورزش مبلغ 4 میلیاردی برای ساخت خوابگاه را به طول کامل متقبل شد. کمیته المپیک هم بودجه 12 ماه را کامل داده و کمک‌های دیگری هم شده است. همچنین کمیته پارالمپیک همه زحمات ورزشکاران حوزه خودش را به دوش می‌کشد. ان‌شاءالله با این وحدت و همدلی وظایف را خوب انجام بدهیم و قطعاً نتایج خوبی را خواهیم گرفت.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction