محمدرضا داورزنی گفت: اگر می خواهیم برای المپیک خوب پیش رویم که صاحب مدال شویم باید از همه ظرفیت های کشور بهره لازم را بگیریم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، محمد رضا داورزنی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، ظهر امروز در مراسم جلسه معارفه غلامرضا شعبانی بهار رییس جدید فدراسیون تیروکمان با اشاره به پتانسیل های فراوان این رشته در کشور گفت: خسته نباشید می گویم بابت زحمت همه دوستان در فدراسیون تیروکمان که برای توسعه این ورزش زحمت کشیدند. این رشته در کشور جوان است ولی در این چند سال که آغاز به کار کرده همواره یکی از رشته های پرمدال بوده است. هرچند این رشته با حاشیه هایی نیز همراه بوده که شایسته این فدراسیون نبوده است. برای فدراسیونی که این همه تلاش می کند و ورزشکاران خوبی را در اختیار دارد انتظار این است که بتواند جایگاه ویژه ای را داشته باشد. در کشور ما ظرفیت های زیادی وجود دارد که از آنها نتوانسته ایم به خوبی بهره بگیریم. جمهوری اسلامی ایران کشوری است که با تاریخ کهن که یک درصد جمعیت دنیا را در اختیار دارد و ۱۵ درصد منابع جهان را دارد نمی توان گفت که کشور فقیری است.
وی افزود: کشور ایران از لحاظ جغرافیایی بسیار جغرافیای خوبی دارد که اکثر مناطق کشور ما چهار فصل است. از لحاظ ژنتیکی در وضعیت مطلوبی قرار داریم و در خیلی از حوزه ها استعداهای ما چشم گیر است. استعداد در کشور ما بالقوه وجود دارد و باید این استعدادها مدیریت شود و باید از همه ظرفیت های کشور بهره بگیریم. نگاه ما نباید فقط به بودجه دولتی باشد و ظرفیت های بلقوه کشور را باید شناسایی کنیم.
معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در ادامه تصریح کرد: اکثر نقاط کشور ما از خیلی جهات دارای ظرفیت های بالایی است و صرفا نباید اینطور باش که تهران را در نظر داشته باشیم. کشور ما به واقع از خیلی جهات سرآمد است ولی باید مدیریت درست شود.
داورزنی با اشاره به چشم انداز ایران در المپیک توکیو اظهار داشت: اگر می خواهیم برای المپیک خوب پیش رویم که صاحب مدال شویم باید از همه ظرفیت های کشور بهره لازم را بگیریم. پیشرفت زیرساخت های ورزشی ما نسبت به اوایل انقلاب قابل مقایسه نیست و در خیلی از رشته ها توانسته ایم سالن هایی را با ظرفیت های بالا درست کنیم. اگر می خواهیم جایگاهی در جهان داشته باشیم باید برنامه ای را تدوین کنیم که از همه ظرفیت های کشور استفاده کنیم.
معاون وزیر ورزش و جوانان در ادامه عنوان کرد: در خیلی از رشته های ورزشی می توانیم‌حرف اول را در آسیا بزنیم. کشوری که هفت هزار سال تاریخ‌تمدن دارد باید در خیلی از رشته در آسیا و جهان سرآمد باشد. مشکل ما در تحقق اهداف فقط مشکل پول نیست. ما باید با برنامه و اینکه برنامه را باور داشته باشیم به جلو حرکت کنیم. اگر این را باور داشته باشیم که با تکیه بر خودباوری به همه جای دنیا برسیم خواهیم رسید. زمانی در خوشبینانه ترین حالت کسی باور نمی کرد که در رشته های گروهی بتوانیم در آسیا قهرمان شویم ولی الان این اتفاق در چند رشته افتاده است.
داورزنی خاطرنشان کرد: خیلی افراد برای تیروکمان زحمت کشیدند ولی الان باید با برنامه جدید همه فدراسیون کار کنند. سیستم جدید فدراسیون باید افکار بالقوه را به بالفعل تبدیل کنند. انتخابات دیگر تمام شده و همه باید همدل باشند و از حاشیه ها دوری کنند. در کشور شرایط بسیار خوبی وجود دارد که اگر از همه امکانات و ظرفیت ها به خوبی بهره بگیریم در هدفمان موفق خواهیم بود. مطمئن هستم روزهای روشن و خوبی در انتظار تیروکمان خواهد بود. ازآقای شعبانی بهار می خواهم با توجه به شناختی که از ورزش دارد و تجربه ای که این چند سال به دست آورده اند از همه ظرفیت های کشور به درستی استفاده کنند. فرصت را باید در اختیار کسانی که دلسوز ورزش تیروکمان هستند بگذاریم. از شجاعی هم که در این پنج 6 سال گذشته زحمت کشدیدند برای این رشته تشکر می کنم. با این ثباتی که از امروز در این فدراسیون برپا خواهد شد با یک هم افزایی حرکت روبه جلوی این رشته شتاب بیشتری بگیرد. برای شعبانی بهار هم آرزوی موفقیت دارم که در این چند سال گذشته که در معاونت همگانی بودند در همه استانها منشا خیر و برکات زیادی بودند.