معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان پس از مجمع انتخابات فدراسیون تیراندازی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.


به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان صبح امروز محمدرضا داورزنی در پایان مجمع انتخابات فدراسیون تیراندازی ضمن تبریک به علی دادگر رییس جدید این فدراسیون در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به ظرفیت تیراندازی و انتظاراتی که مردم از این رشته دارند امیدواریم تا درالمپیک و بازی‌های آسیایی شاهد عزت و سربلندی آن باشیم. بنابراین انتظار می رود رییس جدید برنامه‌های خوبی داشته باشد و برنامه‌های آنها به گونه‌ای باشد که از تمام ظرفیت‌های کشور استفاده کند.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با تاکید به اینکه هیچ حکمی تا این لحظه از هیچ مرجعی در خصوص لغو انتخابات تیراندازی به ما ابلاغ نشده است گفت: سال گذشته دیوان عدالت اداری حکمی مبنی بر ابطال انتخابات فدراسیون تیراندازی به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ کرد و وزارت ورزش نیز مدتی اجرای حکم را به تعویق انداخت تا اینکه چند بار از سوی مراجع اجرای احکام مورد سئوال قرار گرفت و در نهایت وزارتخانه سرپرستی برای فدراسیون منصوب کرد.
داورزنی ادامه داد: همانطور که می دانید مجمع انتخاباتی امروز برگزار شد و حتی در این مجمع سه سرپرست هیات استانی حق رای نداشتند، این روحیه دمکراسی حاکم بر انتخابات را نشان داد و معتقدیم طبق اساسنامه و آنچه که در کمیته بین المللی المپیک مطرح شده بالاترین مرجع فدراسیون ملی است.
وی تاکید کرد: ما نمی‌توانیم رشته‌های ورزشی را در بلاتکلیفی قرار دهیم. مهدی هاشمی از نیروهای خوب این کشور است. زحمت زیادی را برای ورزش کشور کشیده است اما چیزی که امروز اتفاق افتاد، قانونی بود و بعد از این هم هر اتفاقی بیفتد قانونی خواهد بود. ما موظفیم وظیفه خود را به درستی انجام دهیم. ما به دنبال این هستیم که مجامع قانونی را به موقع برگزار کنیم و بعد از آن تصمیم‌گیری‌ها را به عهده مجمع می‌گذاریم. امروز با رای مجمع رییس انتخاب شد و از این پس امور به عهده رییس فدراسیون خواهد بود.
داورزنی همچنین در خصوص زمان معرفی اعضای هیات مدیره جدید پرسپولیس گفت: قرار بود در چند روز گذشته اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس معرفی شوند، اما به دلایلی این کار به تعویق افتاد و تا روزهای آینده این اعضا معرفی خواهند شد. اعضا هیات مدیره باشگاه استقلال نیز پس از بررسی ها دقیق انتخاب و معرفی شدند و این روند در مورد هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نیز اعمال خواهد شد.
داورزنی در پایان ضمن اظهار بی اطلاعی از دلیل عدم حضور نماینده کمیته ملی المپیک در این مجمع انتخاباتی در خصوص درخواست وزارت ورزش و جوانان برای استعفای رئیس یکی از فدراسیون های بدهکار به فدراسیون جهانی گفت: این موضوع صحت ندارد و ما هرگز از روسای فدراسیون ها نمی خواهیم که استعفا بدهند.