معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: نباید ورزش را گلخانه ای کنیم و تاکید ما بر همگانی کردن ورزش در تمام فدراسیون‌ها است چراکه راه قهرمان پروری و المپیکی شدن از ورزش همگانی شروع می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، غلامرضا شعبانی بهار در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان که امروز به میزبانی استان اصفهان در سرای ورزشکاران اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: با رفتن شجاعی از فدراسیون موافق نبودیم، چون با آمدن وی و کادر تیمی که دارند موجب شد تا این فدراسیون در شمار قوی‌ترین، کار آمدترین و هماهنگ‌ترین فدراسیون‌ها با وزارت ورزش و جوانان قرار گیرد. بنابراین درخواست کردیم تا زمان انتخابات جدید فدراسیون تیراندازی با کمان، سرپرستی این فدراسیون را برعهده بگیرد.
وی خاطر نشان کرد: ورزش ما نیاز به انجام کارهای نهادینه برای فرهنگی تر شدن و همگانی شدن بیشتر دارد. در همین فدراسیون علاوه بر پرداختن به بحث قهرمانی، کارهای فرهنگی ارزشمندی هم صورت گرفته که نمونه آن منقش کردن پیراهن ورزشی کمانداران به تصویر سردار سلیمانی کاری است که باید از فدراسیون به خاطر این مساله تقدیر کرد.
معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه نباید ورزش را گلخانه ای کنیم افزود: بر همگانی کردن ورزش در تمام فدراسیون‌ها تاکید می‌کنیم چراکه راه قهرمان پروری و المپیکی شدن از ورزش همگانی شروع می‌شود.
وی با قدردانی از زحمات دبیر کل کمیته ملی المپیک اظهار کرد: کمیته ملی المپیک طی سال‌های اخیر به صورت اخص از رشته‌های المپیکی و به طور اعم از رشته‌های غیر المپیکی به خوبی حمایت کرده است. رشته ای همانند تیرو کمان از جمله رشته‌هایی است که برای ما از نظر کسب مدال و همچ نین کرسی‌هایی که دارد از اهمیت بالایی برخوردار است که حمایت‌های خاصی از آن می‌کنیم. باید تلاش کنیم تا بتوانیم کرسی‌های بیشتر در جوامع ورزشی جهان به دست آوریم تا از این طریق بتوانیم به ورزش کشورمان کمک کنیم.
شعبانی بهار تاکید کرد: تمام مشکلات مالی فدراسیون‌ها و هیئت‌های ورزشی را می دانم و از مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها می‌خواهم که به هیئت‌های خود کمک بیشتر کنند و روز شنبه طی نامه ای این درخواست را به مدیران کل ابلاغ خواهم کرد. از مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان و همکاران ایشان دراین استان برای میزبانی مجامع عمومی فدراسیون‌ها قدردانی می‌کنم و می‌خواهم که بودجه بیشتر به هیئت تیراندازی با کمان استان اصفهان که عملکرد خوبی در کشور داشته است اختصاص دهد.
وی افزود: سازندگی رشته‌های ورزشی مدیون تلاش روسای هیئت‌های استان‌ها است که زمینه را برای سالم سازی فکر، اندیشه و جسم افراد مهیا می‌کنند.
معاون توسعه ورزش همگانی وزارت با بیان اینکه برخی فدراسیون‌ها به لحاظ ماهیت آن رشته هزینه‌های بیشتری متحمل می‌شوند، تاکید کرد: برخی از رشته‌ها مسابقات آن‌ها پراکندگی زیادی دارد و برای اعزام به مسابقات به لحاظ دوری راه هزینه زیادی می‌طلبد اما برخی دیگر از رشته‌ها در کشورهای نزدیک به ما برگزار می‌شود که به نفع فدراسیون‌ها و ورزشکاران آن‌ها است. اختلاف‌های پرداختی به فدراسیون‌ها ناشی از همین تفاوت‌های ماهیتی است. با این وجود وزارت برای کمک به این فدراسیون وتقویت بنیه مالی هیئت‌های استانی ظرف هفته آینده به هیئت تیراندازی با کمان هر استان مبلغ ۵۰ میلیون ریال کمک خواهد کرد و متعاقب آن نیز فدراسیون نظیر همین مبلغ را تا قبل از پایان سال ۹۶ به استان‌ها کمک می‌کند.