مرحله دوم رقابت‎های تیروکمان جام جهانی در سال ۲۰۱۸ از فردا به میزبانی ترکیه آغاز می‎شود و طی آن ۱۵ نماینده کشورمان در این رقابت‎ها به مصاف حریفان‎شان می‎روند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، فدراسیون جهانی تیروکمان در هر سال میلادی برگزارکننده مسابقات جام جهانی است که در چهار مرحله برگزار می شود و در نهایت هم با برگزاری فینال فینالیست ها، برترین ها را معرفی می کند. 

 مرحله نخست این مسابقات در سال جاری میلادی، اواسط فروردین ماه در شانگهای چین برگزار شد اما تیم ملی تیروکمان ایران در این رقابت ها شرکت نکرد. با این حال حضور در مرحله دوم مسابقات در برنامه مصوب فدراسیون برای ملی پوشان قرار گرفت. این مرحله از رقابت ها از فردا دوشنبه در آنتالیا ترکیه آغاز  آغاز می شود و تا ۵ خردادماه ادامه دارد.

۳۶۱ کماندار مرد و زن و از ۴۸ کشور برگزار کننده این مرحله از مسابقات جام جهانی هستند. از این تعداد ورزشکار شرکت کننده، ۱۵ نفر از تیروکمان کشورمان هستند  که در هر دو بخش ریکرو و کامپوند به مصاف حریفان خود می روند. 

تیم ملی تیروکمان ایران از یک هفته پیش در یک کمپ تمرینی به میزبانی آنتالیا شرکت کرد. این تیم روز گذشته وارد محل برگزاری مسابقات جام جهانی شد تا از فردا طبق برنامه به مصاف حریفان خود برود. ترکیب تیم ملی تیروکمان در این رقابت ها به این شرح است: 

کامپوند 
بخش مردان: اسماعیل عبادی، مجید قیدی، امیر کاظم پور و نیما محبوبی
بخش بانوان: پریسا براتچی، فرشته قربانی، راحله فارسی و گیسا بایبوردی

ریکرو 
بخش مردان: صادق اشرفی، امین پیرعلی، متین سبزی و عرفان ارژنگی پور
بخش بانوان: مهسا بدخشان، پارمیدا قاسمی و شیوا شجاع مهر

«پارک میوک وون» به عنوان سرمربی درکنار بهزاد پاکزاد و زهرا شعبانی هدایت کمانداران ایران را در مسابقات تیروکمان جام جهانی در ترکیه بر عهده دارند. 

همچنین بر اساس برنامه اعلام شده از سوی برگزارکنندگان جام جهانی، فردا دیدارهای مقدماتی انفرادی، تیمی و میکس تیم در هر دو بخش کامپوند و ریکرو برگزار می شود و در روز پایانی مسابقات هم دیدارهای رده بندی و فینال ریکرو برگزار خوهد شد.