کماندار تیم ملی ایران گفت: با اینکه دوست داشتم دست پر برگردم، اما با توجه به اینکه برای اولین بار چهارم جهان شدم نتیجه خوبی بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، نیما محبوبی در رقابت‌های مرحله دوم جهانی تیراندازی باکمان در دیدار رده بندی مقابل نماینده آمریکا شکست خورد و از کسب مدال بازماند. وی تنها ورزشکاری بود که در این دوره از رقابت‌ها تا این مرحله پیش رفت.
محبوبی در گفت‌وگو با فارس درباره نتایجش در این رقابت‌ها عنوان کرد: من اولین بار بود که در مسافت ۵۰ متر فیکس بودم و به مسابقات جهانی اعزام شدم، سطح این رقابت‌ها بالا بود و رکوردهای خوبی ثبت شد، ۲۸ نفر بالای ۷۰۰ رکورد زدند. رکوردی که در این مسابقات ثبت کردم ۶۹۹ بود. تمام قهرمانان جهان، آسیا به ویژه کره‌ای‌ها حضور داشتند، من هم تا چهار نفر برتر صعود کردم. در این مسابقات مقابل نماینده هلند شکست خوردم و به مسابقه رده بندی رفتم و در دیدار رده‌بندی مقابل نماینده آمریکا شکست خوردم. تلاشم را کردم، مسابقه خوبی هم بود، اما زورم نرسید. با اینکه دوست داشتم دست پر برگردم، اما با توجه به اینکه برای اولین بار چهارم جهان شدم نتیجه خوبی بود.
کماندار کشورمان در پاسخ به این سؤال که آیا از رکوردهایی که در مسابقات جهانی ترکیه ثبت کرده راضی است یا خیر، خاطرنشان کرد: رکوردم در مجموع پایین‌تر از زمانی بود که در تمرینات ثبت می‌کردم، بالاخره شرایط جوی و جو مسابقات و سطح بالای آن هم تأثیرگذارند، رکوردم کمی پایین‌تر اما نسبتا خوب بود.
وی همچنین درباره نتایج ایران در کامپوند تیمی یادآور شد: نسبتا رکورد بدی نداشتیم،
اما باید با تمرین های بیشتر سطح امتیازها رو بالاتر ببریم.برای رقابت با حریفان به مسابقات و اردوهای بیشتری نیاز داریم تا سطح ما بالاتر بیاید. ما در ترکیه ۷، ۸ روز اردو داشتیم که خیلی به ما کمک کرد، اما با یک اردو نمی‌توان نتیجه لازم را گرفت، ما بعد از مسابقات آمریکا که در مسافت ۱۸ متر برگزار شد به دلیل برخی مشکلات به هیچ تورنمنتی اعزام نشدیم. با برنامه‌ریزی‌هایی که شده چند اردوی خارجی و داخلی و دو مسابقه برون‌مرزی در تقویم فدراسیون دیده شده است. امیدوارم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده حضوری مقتدرانه در بازی‌های آسیایی که از مهمترین بازی های این رشته است داشته باشیم. هدف ما و فدراسیون این است که در بازی‌های آسیایی اندونزی خوب تیر بزنیم.
ملی‌پوش تیراندازی با کمان ایران در پاسخ به این سؤال که نتایج کسب شده در مسابقات جهانی برای بازی‌های آسیایی نگران‌کننده نیست، تصریح کرد: ما باید در مسابقات اندونزی در بخش تیمی و میکس تیر بزنیم. در مجموع در رقابت‌های جهانی تیمی در مقدماتی هفتم شدیم، شاید خوب نباشد، اما باید برای بازی‌های آسیایی بیشتر کار کنیم و بیشتر وقت بگذاریم. قرار است به مسابقات جهانی آلمان و کاپ آسیایی چین تایپه اعزام شویم، امیدوارم بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم تا با روحیه خوب در بازی‌های آسیایی شرکت کرده و مقام کسب کنیم.
محبوبی در پاسخ به این سؤال که آیا نفرات اعزامی در کامپوند به بازی‌های آسیایی مشخص شده‌اند یا خیر و اینکه چقدر امیدوار است به عنوان نفر اصلی اعزام شود، گفت: 6 نفر در اردو هستیم، فعلا نفرات اعزامی قطعی نشده‌اند. قرار است فدراسیون تصمیم بگیرد. با نتایجی که داشتم، تا اینجا عملکردم بد نبوده و امیدوارم در ترکیب اعزامی قرار بگیرم.