اگرچه سهمیه المپیک جوانان در رشته تیروکمان توسط سوگند رحمانی و امیررضا صفایی پور کسب شده اما مسابقات انتخابی و رکوردگیری تعیین کننده کمانداران اعزامی به آرژانتین است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیروکمان ایران با دو سهمیه کامل و در هر دو بخش پسران و دختران در بازی های المپیک ۲۰۱۸ جوانان شرکت خواهد کرد. امیررضا صفایی پور اولین سهمیه این بازی ها را کسب کرد. وی سال گذشته در رقابت های قهرمانی جهانی که به میزبانی آرژانتین برگزار شد سهمیه المپیک جوانان را به دست آورد. بعد از آن سوگند رحمانی از حضور در رقابت های قهرمانی آسیا که به میزبانی بنگلادش برگزار شد صاحب سهمیه این بازی ها شد.
این در حالی است که کسب سهمیه توسط صفایی پور و رحمانی به منزله اعزام قطعی خودِ آنها به محل برگزاری المپیک جوانان در بوینوس آیرس آرژانتین نیست. برای اعزام کماندار به این بازی ها، رقابت های انتخابی و انجام رکوردگیری تعیین کننده خواهد بود.
امید نجاری مدیر تیم های ملی تیروکمان در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه هدف اعزام بهترین کمانداران به آرژانتین است، گفت: در صورت برنامه ریزی درست و اجرای هدفند آنها، تیروکمان می تواند از شانس های کسب مدال در المپیک آرژانتین باشد بر همین اساس نسبت به نفرات اعزامی و چگونگی انتخاب آنها حساسیت ویژه ای داریم.
وی با تاکید بر اینکه تا به امروز چند مرحله رقابت های انتخابی برای تیم تیروکمان جوانان برگزار شده است، خاطرنشان کرد: از دوم تیرماه هم دور جدید تمرینات این تیم همراه با تیم ملی بزرگسالان در اصفهان آغازمی شود. قطعا در جریان تمرینات و پیگیری اردوها، طی چن مرحله از کمانداران رکوردگیری می شود. نتایج رکوردگیری و لحاظ کردن میزان آمادگی کمانداران تعیین کننده نفرات اعزامی به آرژانتین خواهد بود.
مدیر تیم های ملی تیروکمان با بیان اینکه کسب سهمیه صرفا نمی تواند تعیین کننده ورزشکار اعزامی به مسابقات باشد، یادآور شد: اگر تصورمان این باشد که سوگند رحمانی و امیررضا صفایی پور به خاطر کسب سهمیه باید خودشان هم به المپیک جوانان اعزام شوند، ممکن است دچار مشکل شویم. به هر حال برای هر ورزشکاری در حین تمرین و اردو ممکن است مشکلی ایجاد شود و حتی دچار آسیب دیدگی شود. در این صورت و اگر یکی از این دو بازیکن دچار چنین مشکلاتی شوند، قطعا شانس مدال آوری مان در آرژانتین کمرنگ تر خواهد شد.
به گفته نجاری تا شهریورماه، اردوی تیم تیروکمان جوانان با حضور سه کماندار در هر یک از بخش پسران و دختران پیگیری می شود. طی این مدت بر اساس رکوردگیری های انجام شده نفرات اعزامی به المپیک آرژانتین مشخص خواهند شد.
به گزارش مهر، سومین دوره بازی های المپیک جوانان مهرماه به میزبانی آرژآنتین و در بوینوس آیرس برگزار خواهد شد.