رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان با بیان اینکه برای کسی کوپن تیم ملی را کنار نگذاشته‌ایم گفت: هر کسی که فکر می‌کند می‌تواند به ما کمک کند وارد میدان شود.

غلامرضا شعبانی‌بهار در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص پرداخت پاداش 100 میلیون تومانی زهرا نعمتی برای کسب سهمیه المپیک ریو اظهار داشت: با مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان و صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک صحبت کردم و هر دو تأکید کردند که تلاش کنیم پاداش نعمتی پرداخت شود. در مراسم تجلیل از ورزشکاران در کیش 50 میلیون تومان آن را پرداخت کردیم و مابقی آن را نیز مرحله به مرحله پرداخت خواهیم کرد. هر مسئولی که به ورزشکار قولی داده، باید محقق شود به خصوص اینکه زهرا نعمتی نماد تیراندازی با کمان ایران در عرصه بین المللی و همچنین یک ورزشکار معلول و المپیکی است. من اخلاقا و به لحاظ سازمانی خود را مکلف می‌دانم و حمایت همه جانبه از همه ورزشکاران به خصوص نعمتی دارم.
وی افزود: در آستانه جابه جایی در فدراسیون، شجاعی 100 میلیون تومان از پاداش اسماعیل عبادی را پرداخت کرد. همچنین من برای سوگند رحمانی و صفایی‌پور به منظور کسب سهمیه المپیک نوجوانان 5 میلیون تومان پاداش در نظر گرفتم که پاداش رحمانی پرداخت شده است.
رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان در خصوص اعلام‌ اسامی نهایی کمانداران‌ اعزامی به بازی‌های آسیایی گفت: بچه‌ها در اردو هستند و اسامی نفرات اعزامی به جاکارتا امروز یا فردا نهایی می‌شود. زهرا نعمتی هم باید در رکوردگیری شرکت کند و قرار نیست تک سهمیه ریکرو بانوان بدون مسابقه انتخابی به نعمتی داده شود. بهترین نفر در رکوردگیری به جاکارتا اعزام‌ خواهد شد.
شعبانی‌بهار در خصوص تغییر در کادر فنی تا بازی‌های آسیایی گفت: تا بازی‌های آسیایی با همین کادر فنی ادامه می‌دهیم چون با آنها قرارداد داریم. قرارداد پارک، سرمربی کره‌ای تا پایان سال است، ولی باید ببینیم کار چگونه پیش می‌رود و عملکرد او را ارزیابی کنیم. برای کامپوند هم به یکی از مربیان داخلی پیشنهاد همکاری دادم، ولی هنوز به ما جواب نداده است.
وی در ادامه به رقابت‌های پیش روی کمانداران اشاره و تأکید کرد: پیش از بازی‌های آسیایی، تیم کامپوند و ریکرو در کاپ‌آسیایی چین تایپه و تیم کامپوند در جام‌جهانی آلمان حاضر می‌شوند.
رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان یادآور شد: به ورزشکاران اعلام کردم هر کدام که فکر می‌کنید در هر بخشی بهترین هستید، وارد تیم ملی شوید و در رکوردگیری شرکت کنید. تعیین نفرات اعزامی در میدان خواهد بود و برای هیچ کس کوپن کنار نگذاشته‌ایم.
شعبانی‌بهار در خصوص برگزاری اردوی برون‌مرزی برای کمانداران به تسنیم گفت: خوشبختانه ایران چهار فصل است و در قشم و کیش شرایط آب و هوایی نزدیک به جاکارتا داریم و قبل از بازی‌های آسیایی اردویی در یکی از این دو جزیره برگزار می‌کنیم.