تهران - ایرنا- مربی تیم ملی تیراندازی با کمان رشته کامپوند گفت: اگر ورزشکاران و مربیان نگرانی و دغدغه ای از آینده نداشته باشند و بدون استرس از تامین معیشت در تمرینات حضور یابند با اطمینان روی سکو می روند و مدال ها را به نام خود ثبت می کنند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، بهزاد پاکزاد در حاشیه اردوی کرج تیم ملی تیراندازی با کمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: رشته های مختلف ورزشی از جمله تیراندازی با کمان هنوز برای مردم و حامیان مالی ناشناس است و عدم سرمایه گذاری بخش خصوصی در این رشته مانع از حرفه ای شدن این رشته و نگرانی های زیاد کمانداران برای آینده و تامین معاش شده است و همین مساله تمرکز ورزشکار و حتی مربی را برای عملکرد بالاتر و رکوردهای بهتر کم می کند.
وی ادامه داد: از نظر امکانات و تجهیزات ورزشی ما جزو کشورهای پیشرو در این رشته هستیم، اما نتوانسته ایم به اندازه ای سایر کشورهای آسیایی که در این رشته سرمایه گذاری کرده اند، فعالیت کنیم و این مهم ترین مساله برای رسیدن به موفقیت های بزرگ است.
پاکزاد با اشاره به نتایج کمانداران در جام جهانی ترکیه که خرداد ماه در شهر انتالیا برگزار شد، گفت: به اعتقاد من نتایج کسب شده در این رقابت ها به ویژه در رشته کامپوند قابل قبول بود. وقتی کماندارای رکوردهای قبلی را تکرار و جایگاه قبلی خود را حفظ می کند یعنی عملکرد خوبی دارد و با سرمایه گذاری بیشتر قطعا روی سکو می ایستد.
وی خاطر نشان کرد: همه رقبای ما به ویژه در آسیا در سال های اخیر سرمایه گذاری بسیار زیادی در تیراندازی با کمان کرده اند و این مساله کار را برای ما بسیار سخت می کند.
مربی تیم ملی کمانداران کامپوند کشورمان می گوید: معرفی این رشته ورزشی یعنی جذب تبلیغات و روانه شدن سرمایه لازم برای افزایش انگیزه ورزشکاران تا ورزشکار شش دانگ در محل تمرینات حضور یابد و رکوردهای خوبی از خود به جای گذارد.
این مربی با سابقه کشورمان ادامه داد: کمانداران در سال جاری تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته اند و اگر بتوانند این رکوردها را حفظ کنند قطعا به فینال راه یافته و کسب مدال و سکو دور از ذهن نخواهد بود.
پاکزاد با یادآوری اینکه دو ماه تا شروع بازی های آسیایی 2018 جاکارتا فرصت باقی است، گفت: خوشبختانه رئیس جدید فدراسیون با اینکه به تازگی به این خانواده ملحق شده ذهن و برنامه های ورزشی خوبی دارد و بسیار محتاطانه برنامه های خود را پیش می برد تا مشکلی در روند آماده سازی کمانداران ایجاد نشود.
به گفته این مربی، حضور در رقابت های کاپ آسیا که به میزبانی تایوان برگزار می شود کمک می کند تا کمانداران با اعتماد به نفس و آمادگی بهتری روانه جاکارتا شوند.
رقابت های کاپ آسیا از 18 تا 21 تیر ماه در کشور تایوان برگزار می شود.