رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان نتایج کمانداران در مرحله سوم کاپ آسیایی در چین تایپه را قابل قبول ارزیابی کرد.

غلامرضا شعبانی بهار در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص نتایج کمانداران در مرحله سوم کاپ آسیایی در چین تایپه اظهار داشت: نتیجه‌ای که کسب شد امیدوار کننده بود، چرا که در کامپوند انفرادی اسماعیل عبادی نایب قهرمان شد و در تیمی کامپوند زنان و مردان هم به مدال نقره و در میکس کامپوند هم به برنز رسیدیم و در مجموع در کاپ آسیایی 4 مدال گرفتیم. کاپ آسیایی تا حدود زیادی به بازی‌های آسیایی نزدیک بود با این تفاوت که ورزشکاران استرس کمتری دارند. این فرصت خوبی بود تا برای بازی‌های آسیایی تیم را محک بزنیم.
رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان افزود: برنامه‌ها را تا بازی‌های آسیایی ادامه می‌دهیم. تیم کامپوند بلافاصله پس از بازگشت از چین تایپه روز یکشنبه راهی آلمان می‌شود و این فرصت است که تیم کامپوند باز هم در فضای مسابقات جهانی باشد. این تمرین خوبی برای بچه‌ها است و آخرین اردوی تدارکاتی برون مرزی آنها تا قبل از بازی‌های آسیایی 2018 خواهد بود. با همه تنگناها و مشکلات مالی تیم کامپوند را به آلمان اعزام می‌کنیم و برنامه ریزی کردیم که از این مسابقات حداکثر استفاده را کنیم.
شعبانی‌بهار تاکید کرد: تا 20 مرداد ماه اردوی شبانه روزی در تهران خواهیم داشت و با نهایت تدارکات و حمایت‌های مادی و معنوی تیم را به بازی‌های آسیایی 2018 اعزام می‌کنیم. همچنین در تدارک هستیم که اگر بتوانیم تیر و تجهیزات در اختیار افراد اصلی اعزامی به جاکارتا قرار دهیم.
وی یادآور شد: از دکتر صالحی امیری و دکتر سلطانی‌فر درخواست می‌کنم تا از اردوی تیم ملی دیدار کنند، چرا که این امر می‌توانند عامل انگیزشی و تشویقی برای بچه‌ها باشد. در مجموع همه شرایط برای تلاش حداکثری و کسب موفقیت در بازی‌های آسیایی فراهم است.
شعبانی بهار در پاسخ به این سوال که چه عاملی باعث تفاوت نتایج کمانداران در ترکیه و چین تایپه شده است، به تسنیم گفت: از زمان ورودم به فدراسیون با بچه‌ها و کادر فنی جلسه گذاشتم و مسائل و مشکلات آنها را شنیدم و سعی کردم تمام ظرفیت‌ها را در جهت حل مشکلات به کار بگیریم و از زمان باقیمانده با بازی‌های آسیایی استفاده کنیم. یک ماه اردوی شبانه روزی داشتیم و توانستیم در کاپ آسیایی نتایج خوبی در کامپوند بگیریم.