تهران - ایرنا- رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان می گوید: رسالت خبرنگاران در کنار صداقت و ایجاد جریانات سازنده در جهت پیشبرد اهداف مختلف کشور، ایجاد امیدواری در میان آحاد جامعه است.

غلامرضا شعبانی بهار روز سه شنبه در آستانه روز ملی خبرنگار در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: همه مردم از جمله فعالان عرصه ورزشی نهایت انتظارشان از رسانه ها و خبرنگاران ایجاد بذر امید و نوید روزهای خوب و ترسیم آینده روشن برای همگان است تا با این امید تلاش بیشتری برای ساختن فردا داشته باشیم.
وی داشتن دانش روز، مطالعه و مطلع بودن از تمامی جوانب موضوعات مورد طرح را از مهم ترین ویژگی های خبرنگاران عنوان کرد و افزود: وظیفه یک خبرنگار فقط دیدن نقاط ضعف و مشکلات یا گاهی بزرگنمایی آن نیست، بلکه خبرنگاران حرفه ای در کنار اعلام نارسایی ها و مشکلات، راهکارهای خوب نیز ارایه می کنند تا گامی در جهت حل مشکلات بر دارند.
به گفته شعبانی بهار، آگاهی یک خبرنگار نسبت به حوزه فعالیتش مانع از پرداختن به مطالب بیهوده می شود و با جریان سازی های درست و به موقع، مخاطبان از جمله مدیران در بخش های مختلف کشور را به خواندن مطالب تولیدی ترغیب می کند و در چنین قالبی بیان نقاط ضعف با بیانی شیوا و به دور از هر نوع تخریب می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
این مدیر ورزشی خبرنگاران را بازوان قدرتمند مسئولان عنوان کرد و یادآور شد: قرار نیست خبرنگاران تمجیدگران برنامه مدیران باشند بلکه آنان باید واقعیت ها را در نهایت انصاف بیان کنند و باور داشته باشند یک نقد منصفانه حتی اگر موجب ناراحتی برخی شود، در نهایت سازندگی خود را دارد و می تواند به پیشبرد برنامه های کشور کمک نماید.
شعبانی بهار گفت: همه ما باید این مساله را باور کنیم که همگی سوار یک کشتی هستیم. اگرچه خبرنگاران دیدبانان هر جامعه محسوب می شوند و خطرات و نارسایی ها را پیش تر از دیگران می بینند، اما اگر در انجام وظایف خود کوتاهی کنند آنان نیز غرق خواهند شد.
شورای فرهنگ عمومی کشور در سال 78 روز 17 مرداد را روز خبرنگار نامگذاری کرده است . این روز سالگرد شهادت «محمود صارمی» مسئول دفتر خبرگزاری ایرنا در مزارشریف افغانستان است که سال 1377 به دلیل حمله و اشغال کنسولگری جمهوری اسلامی از سوی طالبان به همراه چند تن از دیپلمات های کشور به شهادت رسید.