رییس فدراسیون تیروکمان با اشاره به آمادگی بالای تیم ملی برای شرکت در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: تنها با هدف کسب مدال در بازی‌های آسیایی حضور پیدا خواهیم کرد.

غلامرضا شعبانی بهار در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از وضعیت کمانداران اعزامی به بازیهای آسیایی جاکارتا اظهار کرد: برای آماده‌سازی تیم ملی تیروکمان در رشته‌های ریکرو و کامپوند زنان و مردان سعی کردیم بهترین تدارکات داخلی و خارجی را که شایسته تیم ملی است فراهم کنیم و با وجود مشکلات مالی تیم را از ابتدای سال به ۳ تورنمنت برون مرزی به ترکیه، آلمان و چین تایپه اعزام کردیم تا در بهترین شرایط ممکن برای بازیهای آسیایی جاکارتا آماده کنیم.
وی گفت: با حمایت‌های مالی و معنوی که از تیم صورت گرفت و با تجهیزاتی که به موقع توسط وزارت ورزش و جوانان خریداری و در اختیار کمانداران گذاشته شد، تیم ملی از نظر روحی و روانی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و همه مصمم هستند که بهترین نتیجه را در جاکارتا کسب کنند.
رییس فدراسیون تیروکمان تصریح کرد: در بخش کامپوند تیمی و میکس با توجه به تدارکات خوبی که برای این تیم پیش‌بینی شده بود، امید زیادی به کسب مدال داریم. در ریکرو نیز با انگیزه بالایی که کمانداران دارند، کسب مدال در بخش تیمی و میکس دور از انتظار نیست. البته در میکس ریکرو چون در بازی های آسیایی سهمیه ۲۰۲۰ المپیک توکیو بین ۳ تیم برتر توزیع می‌شود، کار سختی را پیش رو داریم و کسب مدال به راحتی امکانپذیر نیست.
شعبانی بهار همچنین درباره وضعیت زهرا نعمتی تنها نماینده ریکرو بانوان در بازی‌های آسیایی جاکارتا اظهار کرد: با توجه به حضور پی‌در پی این کماندار در مسابقات بین المللی، آسیایی، المپیک و .... از تجارب بالایی برخوردار است و حضورش در تیم از نظر روحی و روانی اثرات مثبتی را برای تیم به دنبال خواهد داشت. نعمتی از انگیزه بالایی برای شرکت در بازی‌های آسیایی جاکارتا دارد و با حمایت های خوبی که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از این کماندار برای حضور در بازی های آسیایی انجام داده است، این امیدواری وجود دارد که در بخش میکس ریکرو بتوانیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.
رییس فدراسیون تیروکمان افزود: با حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک تلاش کردیم بهترین شرایط را برای کمانداران فراهم کنیم تا در آرامش و بدون هیچ دغدغه‌ای خود را برای بازیهای آسیایی آماده کنند. امیدوارم کمانداران به این حمایت‌ها در جاکارتا پاسخ مثبت بدهند.
وی در پایان از حضور ژاله فرامرزیان معاون توسعه و منابع مالی و پشتیانی وزارت ورزش و جوانان در اردوی تیم ملی تیروکمان در روز چهارشنبه ۲۴ مرداد در سایت تیروکمان خبر داد و گفت: تیم ملی برای شرکت در بازیهای آسیایی پنجشنبه شب ساعت ۲۲ راهی جاکارتا خواهد شد.