تهران - ایرنا - سرمربی کره ای تیم ملی تیراندازی با کمان گفت: با توجه به تمرینات خوب تیم ملی ریکرو در ماههای اخیر، شانس زیادی برای کسب مدال در بخش انفرادی و میکس این اسلحه در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا داریم.

«پارک میوک وون» روز چهارشنبه در حاشیه بازدید «ژاله فرامرزیان» معاون وزیر ورزش و جوانان از آخرین تمرین تیم ملی تیراندازی با کمان پیش از اعزام به جاکارتا در جمع خبرنگاران افزود: از نظر فنی همه کمانداران شرایط خوبی دارند و در بخش میکس، اگر هر یک از کمانداران مرد با «زهرا نعمتی» ترکیب شوند، شانس مدال در این بخش وجود خواهد داشت.
وی افزود: همه کمانداران مرد در بخش ریکرو آمادگی خوبی نسبت به مسابقات جام جهانی آنتالیا و قهرمانی آسیا در چین تایپه دارند و اگر اتفاق خاصی در بازی های آسیایی رخ ندهد، شانس کسب مدال در مردان نیز وجود دارد.
پارک در خصوص ادامه همکاری با فدراسیون گفت: بعد از آمدن «غلامرضا شعبانی بهار» به عنوان رییس فدراسیون، مذاکراتی با وی داشتیم و در صورت برگزاری اردوهای مستمر و پیوسته، آماده همکاری با ایران هستم و البته این بستگی به نظر مسوولان فدراسیون نیز دارد.
وی در خصوص اینکه ایران شانسی برای کسب سهمیه بازی های المپیک 2020 توکیود دارد یا خیر؟ گفت: در بازی های آسیایی امیدواریم شرایط به خوبی پیش برود و اگر روز ما باشد، می توانیم سهمیه هم کسب کنیم، اما همه برنامه ریزی ها برای دو رویداد توزیع سهمیه المپیک در سال آینده است.
سرمربی کره ای تیم ملی تیراندازی به مسابقات قهرمانی جهان سال 2019 در هلند و قهرمانی آسیا در هند اشاره کرد و خاطر نشان کرد: امیدوارم بتوانیم سهمیه تیمی المپیک در تیر و کمان را برای نخستین مرتبه در یکی از رویدادها کسب کنیم.
وی تصریح کرد: مهمترین شاخص برای موفقیت در اسلحه ریکرو، اردوهای مداوم و کمپ های پیوسته است و حتی اگر لازم باشد کمانداران یک سال بی وقفه در اردو حضور داشته باشند. رییس فدراسیون به دنبال راه اندازی خوابگاه اختصاصی برای کمانداران در کنار کمپ تیم های ملی در مجموعه ورزشی آزادی تهران است تا ورزشکاران شبانه روزی در اردو حضور داشته باشند.
پارک یادآور شد: خوشبختانه از زمان حضور شعبانی بهار رییس جدید فدراسیون، ورزشکاران از اوایل خرداد و حضور در جام جهانی آنتالیا به جز سه یا چهار روز برای استراحت، به صورت مداوم در اردو بودند که این امر تاثیر به سزایی در روند آماده سازی آنها داشته است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه تیراندازان ایرانی از توانمندی و هوش بالایی برخوردارند، در صورتی که شرایط تمرینی مناسبی وجود داشته باشد می توانند به سطح ایده آلی از آمادگی و کسب سهمیه المپیک برسند.
سرمربی تیم ملی تیراندازی با کمان گفت: هر چند تیم های چین، کره، هند و ژاپن قدرتمند هستند، ولی بازیکنان این تیم ها نیز انسان هستند و ممکن است روز مسابقه، روز آنها نباشد و برای ما روز بهتری رقم بخورد.
بازی های آسیایی 2018 جاکارتا به طور رسمی از 27 مرداد تا 11 شهریور ماه امسال در 40 رشته، 462 ماده ورزشی و با حضور بیش از 11 هزار ورزشکار از 45 کشور آسیایی در جاکارتا، پالمبانگ و هفت شهر در حومه جاکارتا برگزار می شود.
ایران هم با 280 ورزشکار مرد و 98 ورزشکار زن در 42 ماده ورزشی در این آوردگاه قاره کهن حضور دارد.