رئیس فدراسیون تیر و کمان در نشست خبری با بیان اینکه نتایج کمانداران در بازی‌های آسیای جاکارتا متوسط بود، ضمن عذرخواهی از رسانه‌ها گفت: در حال بررسی ناکامی کمانداران در بازی‌های آسیایی جاکارتا هستیم و به زودی نتایج اعلام خواهد شد.

غلامرضا شعبانی بهار امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران درباره ناکامی کمانداران در بازی‌های آسیایی جاکارتا اظهار کرد: هر چند ما در این بازی‌ها به نتایج متوسطی دست پیدا کردیم اما بعضی از مسئولان با تمام وجود تشکر کردند و این تشکر علی رغم میل باطنی آنها نبود.

وی گفت: متاسفانه سندرم مدال خواهی در ایران در بعضی وقت‌ها می‌تواند برای ورزش کشور مفید واقع شود و در بعضی مواقع شمشیر  دو لبه باشد. و همین مسئله می‌تواند گاهی خطرآفرین شده و ورزش را تضعیف کند و در برخی موارد کمک‌کننده باشد. خطرات آن به شکلی است که کماندار به خاطر استرسی که دارد انتظارات را برآورده نمی‌کند.

رئیس فدراسیون تیر و کمان گفت: من گاهی احساس می‌کنم رسانه‌ها به فلسفه ورزش توجه نمی‌کنند. اگر ما به دنبال مدال باشیم، مطمئن باشید که با این شرایط نمی‌توانیم هیچ ورزشکاری را در رشته ریکرو اعزام کنیم. درست است ما در بازی‌های آسیایی ۱۳ نفر را اعزام کردیم و به یک مدال دست پیدا کردیم اما ما نمی‌توانیم ورزشکار را بعد از چهار سال تلاش به خاطر اینکه نمی‌تواند مدال کسب کند، به خاطر سندرم مدال‌آوری به مسابقات اعزام نکنیم. حتی فلسفه المپیک نیز که هدف آن توسعه ویژگی‌های اخلاقی ورزشکار و حضور ورزشکار در مجامع بین المللی است، به این مسئله اشاره می‌کند. ما ۹ ماه دیگر مسابقات جهانی هلند را پیش رو داریم و باید برای کسب سهمیه المپیک تیمی تلاش کنیم که تیمهای برتر سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را کسب خواهند کرد.

شعبانی بهار ادامه داد: ما برای اولین بار در بازی‌های آسیایی جاکارتا جزو هشت تیم برتر قرار گرفتیم اما اینقدر مسائل و حواشی تیر و کمان بالا بود که به این مسائل توجه نشد. ما تلاش زیادی انجام دادیم که برای اولین بار به مرحله یک چهارم راه پیدا کنیم. از امروز نیز تلاش خود را به کار خواهیم بست تا در ۹ ماه آینده بتوانیم در هلند مجوز تیمی المپیک را کسب کنیم.