به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، کاروان تیراندازی با کمان کشورمان در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی با مدال برنز میکس کامپوند به کار خود پایان داد. نیما محبوبی و فرشته قربانی ترکیب تیم ملی ایران را در این بازی‌ها تشکیل می‌دادند که موفق به کسب عنوان سومی شدند.

با وجود حذف مسابقات انفرادی کامپوند، تیم کامپوند مردان ایران با وجود اینکه امید زیادی به کسب مدال داشت، اما در مرحله یک چهارم نهایی مقابل مالزی شکست خورد و حذف شد. این تیم دوره قبلی بازی‌های آسیایی موفق به کسب مدال برنز شده بود.

نیما محبوبی ملی‌پوش کامپوند ایران که در بازی‌های آسیایی حضور داشت، گفت‌وگویی را با فارس درباره شرایط تیم ملی تیراندازی با کمان داشته که در زیر می‌خوانید:

فارس: کاروان تیراندازی با کمان با یک برنز میکس به کار خود در بازی‌های آسیایی پایان داد، شرایط را چطور می‌بینید؟

بازی‌های آسیایی جزو مهمترین مسابقات قاره آسیاست و هر 4 سال یکبار برگزار می‌شود به همین دلیل المپیک آسیایی به شمار می‌رود. کشورهای مختلف آسیایی همه برای این بازی‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند.

فارس: تمرینات را از چه زمانی آغاز کردید؟

ما هم از اسفند سال گذشته تمرینات را شروع کردیم. ابتدا در تهران اردو داشتیم و در ادامه اردوها در همدان پیگیری شد. به ترکیه رفتیم و در مسابقات جهانی شرکت کردیم. بعد از آن مسابقات کاپ آسیایی چین‌تایپه را داشتیم و در نهایت آلمان آخرین مسابقه برون‌مرزی ما بود. بعد از مسابقات جهانی آلمان حدود 3 هفته در تهران تمرین کردیم.

فارس: اردوهای خوبی را برگزار کردید، چرا با وجود اینکه حساب ویژه‌ای روی مدال کامپوند تیمی باز شده بود، ایران نتیجه نگرفت؟

بله اردوهای خوبی داشتیم اما متاسفانه آنطور که باید نشد. روی مدال تیمی خیلی حساب می‌کردیم نمی‌دانم چه شد که خوب کار نکردیم و فقط یک برنز میکس گرفتیم.

فارس: اسماعیل عبادی در مصاحبه‌ای که با خبرگزاری فارس داشته خودش را مقصر ناکامی تیم کامپوندمی‌داند، نظر شما چیست؟

عبادی از دوستان خوب من است. همچنین قیدی، کاظم پور و همه ورزشکاران تیم از دوستان من هستند. و هم قسم شده بودیم که بهترین عملکرد را داشته باشیم. عبادی آنقدر در مسابقات افتخارآفرینی و بارها دل مردم ایران را شاد کرده، که نمی‌توان گفت او مقصر است. همه ما روز خوب و بد داریم و مسابقه ما تیمی بود و باید پوشش می‌دادیم. متاسفانه روز خوب ما نبود و خوب کار نکردیم. ما یک تیم بودیم و همه مقصر نتیجه کسب شده هستیم. اگر من تیری را بد می‌زنم نفر بعدی من باید پوشش دهد و جبران کند و برعکس. اگر عبادی تیری را بد زد همه ما باید آن را جبران می‌کردیم. عبادی شکسته نفسی می‌کند و نباید افتخارآفرینی‌های او را ندیده بگیریم. همه ما بد کار کردیم.

فارس: دلیل اصلی ناکامی ایران را چه می‌دانید؟

ما اعتماد به نفس خوبی هم در مسابقات داشتیم اما مالزی را حریف حساب نمی‌کردیم و از همین هم ضربه خوردیم. اختلاف هم با حریف زیاد شد و نتوانستیم جبران کنیم. ما آنقدر خوب بودیم که به بازی با کره فکر می‌کردیم اما شرایط به گونه‌ای شد که مقابل مالزی شکست خوردیم و نتوانستیم به نیمه‌نهایی صعود کنیم. آنقدر ناراحت بودیم که حتی از شدت ناراحتی از نتیجه با هم صحبت نمی‌کردیم. ما به فکر مدال طلا بودیم اما نشد.

فارس: وضعیت روحی و جسمانی‌تان در دیدار با مالزی چطور بود؟

نمی‌خواهم بهانه بیاورم اما روز دومی که در اندونزی بودم سرماخوردگی شدید داشتم و گلویم به شدت درد می‌کرد. قرص هم نخوردم. شرایط بدنی‌ام ضعیف شده بود اما اینها دلیل نمی‌شود که ما نتیجه نگیریم. ما دنبال بهترین رنگ مدال در بازی‌های آسیایی بودیم. شعبانی بهار رئیس محترم فدراسیون هم کنار ما بود و حتی محل اقامت خودش را تغییر داده و کنار ما بود. این خیلی به ما کمک کرد و انرژی داد اما نشد جبران کنیم. اگر لیاقت پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشتم تلاش می‌کنم در مسابقات بعدی بهترین نتیجه را بگیرم.

فارس: با توجه به اینکه مسابقات انفرادی کامپوند برداشته شد، شرایط مدال آوری را چطور می‌دیدید؟

متاسفانه با حذف مسابقات انفرادی شانس مدال هم کم شده و فشار روی تیم بیشتر می‌شود.  امیدوارم با تمرین‌های منظم و با برنامه‌ریزی دقیق شرایط بهتر و نتایج بهتری کسب شود.

فارس: درباره مدال برنز میکس بگویید...

من با فرشته قربانی در این ماده شرکت کردم. قربانی خیلی خوب کار کرد و ما توانستیم هند را ببریم. هند در مسابقات جهانی ترکیه و آلمان با همین ترکیب به مدال برنز رسیده بود و ما این تیم را شکست دادیم. هند جزو کشورهای قدرتمند در میکس به شمار می‌رود. در دیدار رده‌بندی از خدا خواستم کمک کند تا اشتباهم را جبران کنم. فشار زیادی روی ما بود اما خدا کمک کرد و ما به مدال برنز رسیدیم. هدف ما بالاتر از مدال برنز بود اما متاسفانه فقط همین مدال را کسب کردیم. اگر قسمت باشد در تیم ملی باشم و بار دیگر لیاقت پوشیدن لباس مقدس تیم ملی کشورم را داشته باشم تلاش می‌کنم با تمام وجود تیر بزنم اگر نبودم هم برای همه آرزوی موفقیت دارم.

فارس: مسابقه خاصی پیش رو دارید؟

مهم ترین مسابقه قهرمانی جهان است که سال آینده در هلند برگزار خواهد شد. امیدوارم تیم ایران بهترین عملکرد را در این مسابقه داشته باشد.

فارس: فدراسیون تیراندازی با کمان تصمیم گرفته در سایت آزادی خوابگاهی برای شما بسازد، موضوعی که دغدغه همه ورزشکاران بود...

با صحبت‌هایی که رئیس فدراسیون داشته، قول‌هایی داده‌ و استارت را زده‌اند. برای ما که در اردو هستیم و ورزشکارانی که از شهرستان می‌آیند این خوابگاه کمک می‌کند. قبلا خوابگاه‌های متفرقه معرفی می‌کردند که از نظر امکانات و مسافت دور بود حالا اگر خوابگاه در سایت باشد و به صورت متمرکز، خیلی به نفع تیم خواهد بود و رسیدگی فدراسیون به تیم هم بهتر خواهد بود. شعبانی‌بهار که به فدراسیون آمد قول داد سریعتر این کار انجام شود. امیدوارم خوابگاه زودتر آماده بهره‌برداری شود تا ورزشکاران با آرامش خاطر تمرینات را ادامه دهند.

فارس: حرف پایانی؟

من از رئیس محترم فدراسیون، مربی زحمتکش و دلسوز و و سرپرست محترم تیم تشکر می‌کنم که خیلی زحمت کشیدند و تیم را نگه داشتند. فشار زیادی روی همه بود امیدوارم در مسابقات بعدی بهتر کار کنیم. از همه کسانی که برای کسب این مدال به من کمک کردند تشکر می‌کنم.