رئیس فدراسیون تیروکمان با بیان اینکه برنامه‎ها و اعزام‎های این فدراسیون با هدف المپیک توکیو پیگیری می‎شود، تاکید کرد که برای کسب سهمیه این بازی‎ها روی زهرا نعمتی حساب کرده‎ایم.

غلامرضا شعبانی بهار در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به پیگیری تمرینات تیم های ملی تیروکمان در هر دو بخش ریکرو و کامپوند مردان و بانوان، گفت: بعد از مشخص کردن اعضای کادر فنی و برگزاری رقابت های انتخابی، تمرینات تیم ملی با حضور کمانداران منتخب آغاز شد. این برنامه تمرینی در مقاطع مختلف و تا زمان اعزام به مسابقات پیش بینی شده ادامه خواهد داشت.
وی در مورد رقابت هایی که حضور کمانداران ایران در آنها مصوب شده است، یادآور شد: اسفندماه مسابقات همبستگی المپیک (المپیک سولیداریتی) در بنگلادش برگزار می شود. تیم ریکرو ایران در این رقابت ها حضور خواهد داشت. تیم کامپوند هم در مسابقات کاپ آسیا شرکت می کند که از چهارم فروردین ماه به میزبانی تایلند آغاز می شود.
رئیس فدراسیون تیروکمان با بیان اینکه پیش از حضور در این دو رویداد، کمانداران در یک یا دو مرحله اردوی برون مرزی شرکت خواهند کرد، خاطرنشان کرد: البته هنوز زمان و محل برگزاری این اردوها مشخص نیست اما مصمم هستیم حداقل یک مرحله اردوی برون مرزی را داشته باشیم. چین و ترکیه کشورهای موردنظر برای برپایی این اردو هستند اما هنوز نتیجه قطعی حاصل نشده است.
شعبانی بهار با بیان اینکه تمام برنامه های آماده سازی و اعزام های فدراسیون تیروکمان با هدف المپیک ۲۰۲۰ توکیو پیگیری می شود، تصریح کرد: خردادماه سال آینده رقابت های ۲۰۱۹ قهرمانی جهان به میزبانی هلند برگزار می شود. شهریورماه هم مسابقات قهرمانی آسیا برگزار می شود که احتمالا تایلند میزبان آن است. در این دو رویداد، سهمیه های المپیک هم توزیع می شود.
وی با یادآوری اینکه رقابت های تیروکمان المپیک فقط در بخش ریکرو برگزار می شود، ادامه داد: امیدوار هستیم که بتوانیم در توکیو نماینده داشته باشیم. در المپیک ریو، زهرا نعمتی تنها نماینده ایران بود. برای المپیک ۲۰۲۰ هم روی این کماندار و سهمیه ای که می تواند بگیرد، حساب کرده ایم به خصوص اینکه از ابتدای سال آینده مدیریت هشت رشته و از جمله تیروکمان از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان به فدراسیون های اصلی و مادرِ آنها منتقل می شود. بنابراین مدیریت مستقیم فدراسیون تیروکمان روی برنامه های زهرا نعمتی و دیگر کمانداران این حوزه بیشتر خواهد شد.
رئیس فدراسیون تیروکمان در ادامه صحبت های خود در مورد کادر فنی تیم های ملی ریکرو و کامپوند که در حال حاضر مجید احمدی و مجید میررحیمی در راس آنها قرار دارند و اینکه «استفاده از مربیان خارجی در برنامه است یا اینکه فعلا با همین مربیان ایرانی ادامه همکاری خواهید داشت؟»، یادآور شد: برنامه ای برای تغییر نداریم. بعد از بازگشت پارک به کشورش، پیشنهاد خیلی از ورزشکاران و تاکید کمیته فنی فدراسیون، همکاری با مربیان ایرانی بود. از طرفی توافق ما با این مربیان برای حداقل یک سال بود. بنابراین هیچ برنامه ای برای جابه‌جایی نداریم و طبق خواست آنها (مربیان تیم) کارهای آماده سازی اردونشینان را پیگیری می کنیم.
شعبانی بهار که برای انتخابات ۲۴ آذرماه کمیته ملی پارالمپیک کاندیدای نایب رئیسی و عضویت در هیات اجرایی شده است نیز در مورد دلیل و چرایی آن به خبرنگار مهر توضیح داد و گفت: ورودم به این انتخابات به خاطر انتظاراتی بود که خانواده تیروکمان به خصوص در بخش جانبازان و معلولان از من داشتند. همانطور که گفتم از اول فرودین ماه، مدیریت تیروکمان این بخش به طور رسمی به فدراسیون ما منتقل می شود. انتظار و خواستِ کماندارن جانبازان و معلول این است که در بخش پارالمپیک نماینده ای داشته باشند تا بتوانند مسائلشان را پیگیری کنند. به همین دلیل بودکه برای تصدی یکی از این دو پست در کمیته ملی پارالمپیک کاندیدا شدم.