رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: تیم ریکرو که ترکیبی از جوانان و بزرگسالان است به مسابقات بنگلادش اعزام می‌شود، این اعزام بر اساس شاخص‌هایی است.

به گزارش رواط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، غلامرضا شعبانی‌بهار در خصوص رویدادهای پیش‌روی تیراندازی با کمان اظهار داشت: تیم ریکرو که ترکیبی از جوانان و بزرگسالان است به مسابقات بنگلادش اعزام می‌شود. این اعزام بر اساس شاخص‌هایی است که کمیته فنی و مربیان  مشخص کردند و بر اساس همان الگو کار را دنبال می‌کنیم. جوانگرایی را در تیم آغاز کردیم و بچه‌ها زیر 21 سال هستند.

وی در خصوص حضور کامپوند در بازی‌های آسیایی هانگژو و برنامه‌های فدراسیون در این رشته گفت: کار را از همین الان شروع کردیم. کامپوند جزو رشته‌هایی است که روی آن هدف‌گذاری کردیم.‌ تمرینات را مدت‌ها است که آغاز کردیم‌. همچنین این تیم ماه آینده در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می‌کند و تا قبل از آغاز بازی‌های آسیایی و در نیمه اول 1401 در مسابقات بین‌المللی شرکت خواهد کرد.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان در خصوص تامین هزینه‌های پاراتیراندازی با کمان و لزوم‌ حمایت از این ورزشکاران گفت: اردوی تیم پارا به زودی آغاز می‌شود و بهمن ماه نیز مسابقات قهرمانی جهان را در بخش تیمی داریم. کمیته پارالمپیک حمایت ذاتی خود را انجام می‌دهد و ما هم همه شرایط را فراهم می‌کنیم. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نیز حمایت همیشگی خود را دارد. امیدوارم اتفاقات خوبی در این بخش رخ دهد.

شعبانی‌بهار در خصوص زمان احداث ساختمان اداری فدراسیون تصریح کرد: ساختمان اداری در مراحل پایانی قرار دارد و تا یکی دو ماه آینده ساختمان اداری را به ساختمان جدید منتقل می‌کنیم‌.

وی در خصوص اینکه قرار بود بیابانی به تیم کامپوند اضافه شود، افزود: این موضوع در اختیار خودش است و اگر دوست داشته باشد می‌تواند به ترکیب اضافه شود. خودش باید با مربیانش تصمیم بگیرد ما آمادگی حضور وی را دارد.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان در مورد مربی زهرا نعمتی گفت: تصمیم‌گیری در خصوص مربی زهرا نعمتی نیز با کمیته ملی پارالمپیک است و ما نیز در کنار او هستیم فعلا مشخص نیست با پاکزاد تمریناتش ادامه خواهد داشت یا خیر.

مراسم تجلیل از ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی تیراندازی با کمان با حضور معاون رییس جمهور، وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، مراسم تجلیل از ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی تیراندازی با کمان با حضور انسیه خزعلی معاون رییس جمهور، دکتر حمید سجادی وزیر ورزش، دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، دکتر شعبانی بهاررییس فدراسیون تیروکمان،پیشکسوتان و قهرمانان تیروکمان در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
 
در ابتدای این مراسم غلامرضا شعبانی بهار رییس فدراسیون تیروکمان ضمن خیر مقدم به مدعوین از حمایت های دکتر حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک  تقدیر و تشکر کرد و عنوان داشت :انصافا آقای صالحی امیری حمایت خوبی از فدراسیونهای ورزشی داشته است و هرگاه با مشکلی مواجه می شویم کمیته ملی المپیک و شخص آقای دکترصالحی امیری در صدد برطرف کردن آن بر می آید که جا دارد از ایشان تقدیر و تشکر کنم.
 
در ادامه دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: اگر امروز ما در آرامش و آزاد زندگی می کنیم مدیون خون شهدا هستیم، در کنار شهدا قشری حضور دارند که کمتر به آنها توجه شده خوشبختانه در ورزش جانبازان و معلولین ما به خوبی در میادین مختلف درخشیدند و فدراسیون جانبازان و معلولین و خسروی وفا عرصه این درخشش و مدال‌آوری را فراهم کردند.
 
وی افزود: شعبانی‌بهار ،کادرفنی و هیئت‌های استانی نیز برای موفقیت کمانداران در المپیک و پارالمپیک تلاش کردند و در نهایت زهرا نعمتی و سایر ورزشکاران درخشیدند. اگر یک نفر به سکو می‌رود صد نفر از او‌ حمایت می کنند و باید از آنها یاد کنیم.
 
وی افزود: ورزش نشاط را به خانواده ها می‌دهد و ما این موضوع را در موفقیت‌های کشتی و فوتبال دیدیم.باید تلاش کنیم از طریق رسانه با برگزاری رویدادها کام ملت را شاد کنیم. وظیفه ما و وزارت ورزش نیزحمایت است و حتما همه توان را برای حمایت از فدراسیون ها به کار خواهیم  گرفت.
 
در ادامه مراسم تجلیل از کمانداران المپیکی و پارالمپیکی دکتر انسیه خزعلی معاون رییس جمهور اظهار داشت: دوست ندارم از عبارت معلول برای این عزیزان ورزشکار استفاده کنم اینها صاحب امتیاز ویژه در جسم و جان و روح هستند.‌کثرت و تنوع در خلقت و شرایط و موقعیت ها امتیاز است و اگر شناخته و به موقع استفاده شود موجب بالندگی است. 
 
وی در ادامه افزود: آنها گونه ای از انسان ها با توانمندی‌های متفاوت هستند لذا باید این توانمندی ها را پاس داشت چرا که بسیاری از ناباوری ها را به باور تبدیل می کنند. 
 
معاون امور بانوان رئیس جمهور گفت: کسی که دارای این ممیزی و مزیت نسبی است اگر به موقع از آن استفاده کند مانند زهرا نعمتی الگو بخش و الهام بخش خواهد بود و به همه انرژی مثبت می‌دهد و به دیگران می‌گوید ببینید با نداشتن برخی قدرت‌ها و با به کار گیری و قدرت بخشیدن به سایر توانمندی ها درخشیدیم و این جدیت ها برای همه کسانی که معلولین دارند و ندارند یک درس بزرگ است.   امیدواریم دختران ما از خانم زهرا نعمتی الگو بگیرند و او نیز قله‌ها و پیروزی های بزرگی را فتح کند و بدرخشد.
 
سپس زهرا نعمتی در این مراسم گفت: از فدراسیون تیراندازی با کمان که توانمندی من را باور داشت و اگر برنامه کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نبود این موفقیت ها رقم نمی خورد. 
 
وی در ادامه افزود: بر اثر یک سانحه مجبور شدم تکواندو را رها کنم اما راهم را در تیراندازی با کمان ادامه دادم و یاد گرفتم وقتی یک تیر از کمان رها می‌شود دیگر چیزی در اختیار من نیست.
 
بانوی کماندار کشورمان گفت: روزی یک نفر به من گفت اگر می‌خواهی تیرت وقتی از کمان رها می‌شود صاف به سمت هدف برود، باید دلت را صاف کنی و بعد از مدت‌ها یاد گرفتم در دلی که کینه، حسد، دروغ، ریا و.... وجود داشته باشد خداوند جایی ندارد.
 
در این برنامه از میلاد وزیری و بهزاد پاکزاد ورزشکار و مربی المپیکی، زهرا نعمتی و رمضان بابایی دارندگان مدال طلا و نقره انفرادی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، فرزانه عسگری و غلامرضا رحیمی، محمدرضا زندی، علی سینا منشا زاده، ورزشکاران پاراالمپیکی، مجید کهتری و جبرئیل عبادی سرمربی و مربی اعزامی و شهرزاد الهیاری تنها داور ایرانی حاضر در پاراالمپیک ۲۰۲۰ توکیو و حسین نصیرنژاد داور بین المللی کشورمان تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

درپایان مسابقات جهانی تیراندازی با کمان آمریکا از داور بین‌المللی ایران تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، در پایان مسابقات جهانی تیراندازی با کمان آمریکا از حسين نصيري‌نژاد، داور بین‌المللی ایران به عنوان داور نمونه قدرداني شد.

 لوح تقدير توسط اردنر رئيس فدراسيون جهاني به وي و سرداور مسابقات اهدا شد.

شايان ذكر است اين پنجمين مسابقات جهاني تيراندازی با کمان است که  حسين نصيري‌نژاد از ایران در آن حضور دارد.

زهرا نعمتی بانوی کماندار کشورمان و قهرمان پارالمپیک ریو و توکیو امروز با حضور در وزارت ورزش و جوانان با دکتر سیدحمید سجادی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، وزیر ورزش و جوانان در این دیدار با اشاره به افتخارآفرینی زهرا نعمتی در مسابقات پارالمپیک و اینکه جدیدا عضو فدراسیون جهانی شده است اظهار داشت: زندگی‌نامه و مراحل موفقیت ورزشکارانی همچون خانم نعمتی باید در مدارس تدریس شود، هم اینکه افتخارآفرینی‌های قهرمانان ما در تاریخ ماندگار باشد و هم نوجوانان و جوانان کشور با شناخت این افراد انگیزه لازم برای موفقیت در کارهای خود را به دست آورند.
 
زهرا نعمتی بانوی کماندار کشورمان نیز با تشکراز وزیر ورزش و جوانان به خاطر نگاه ویژه‌ای که به ورزش قهرمانی و همچنین ورزش معلولین دارند گفت: 13 سال است که در رشته خودم رکورددار هستم و چند بار توانستم این رکورد را جابجا کنم. همه سعی و تلاش من این است که برای کشورم افتخارآفرینی کنم. با توجه به اینکه در فدراسیون جهانی عضو شده‌ام جدیت لازم را دارم که از این فرصت برای کمک به رشته تیروکمان برای ورزشکاران کشورم استفاده کنم.

زهرا نعمتی، کماندار کشورمان عضو کمیته پارا آرچری فدراسیون جهانی شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، روز گذشته پنجاه و چهارمین کنگره فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان در آمریکا برگزار شد و زهرا نعمتی از ایران به عنوان عضو کمیته پارا آرچری فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان انتخاب شد.

در کمیته پارا آرچری، شش ورزشکار کاندیدا بودند که زهرا نعمتی و کماندارانی از فرانسه و کانادا توانستند عضو این کمیته شوند.

دور جدید اردوی تیم ملی کامپوند از فردا آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، دور جدید اردوی تیم ملی کامپوند از فردا با حضور 5 کماندار مرد و 5 کماندار زن در سایت تیراندازی با کمان آزادی آغاز خواهد شد.

در اردوی قبلی در هر دو بخش مردان و زنان 8 کماندار حضور داشتند که پس از برگزاری مسابقات درون اردویی، 5 نفر در هر بخش به اردوی جدید دعوت شدند.

اسامی نفرات دعوت شده به شرح زیر است:

مردان:

محمد صالح پالیزبان، محمد معدن‌دار، نیما محبوبی، امیر کاظم‌پور و امیرمحمد قربان‌زاده

بانوان:

گیسا بایبوردی، کوثر خشنودی کیا، آرزو طاهریان، شکیبا جلالی، الهام قدیم‌پور

سرمربی اسماعیل عبادی

این اردو از فردا(28 شهریور) تا 12 مهر ماه در سایت تیراندازی با کمان آزادی برگزار خواهد شد.

حضور رشته کامپوند در بازی‌های آسیایی هانگژو قطعی شد.

نشست سرپرستان کاروان‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو چین صبح امروز به صورت آنلاین برگزار شد.

در این نشست برنامه مسابقات، مواد و رشته‌های ورزشی، شرایط برگزاری مسابقات و سالن‌های ورزشی کشور میزبان معرفی و اعلام شد.

خبر خوب برای ورزش ایران حضور رشته کامپوند در بازی‌های آسیایی هانگژو است. پیش از این اخبار حکایت از حذف این رشته از بازی‌های آسیایی را داشت.

ایران یک مدال طلا در بازی‌های اینچئون توسط اسماعیل عبادی و یک مدال برنز میکس در بازی‌های آسیایی جاکارتا را در رشته تیراندازی با کمان در کارنامه دارد.

زهرا نعمتی، قهرمان پارالمپیک توکیو به همراه سایر اعضای تیم ملی با استقبال رییس فدراسیون وارد ایران شدند.

نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی کامپوند مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، مسابقه انتخابی تیم ملی کامپوند هفته گذشته در سایت تیراندازی با کمان برگزار شد و نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی کامپوند به شرح زیر است:

مردان:

محمد صالح پالیزبان، نیما محبوبی از تهران

محمد معدن دار، آرمین پاکزاد، پارسا زمانی‌نژاد از البرز

امیر محمد قربان‌زاده از مازندران

مهدی محمدی از کرمانشاه

بانوان

گیسا بایبوردی، الهام قدیم‌پور، پریسا سپاهانی، آرزو طاهریان از تهران

شکیبا جلالی از زنجان

بیتا عاشق‌زاده از آذربایجان شرقی

کوثر خشنودی کیا از کرمانشاه

فائزه جعفریان دهکردی از چهارمحال و بختیاری

سرمربی اسماعیل عبادی

این اردو از فردا(16 شهریور) تا 23 شهریور ماه در سایت تیراندازی با کمان آزادی برگزار خواهد شد.

رمضان بیابانی به دلیل درخشش در بازی‌های پارالمپیک توکیو و کسب مدال نقره انفرادی در رشته کامپوند برای نخستین بار توسط اسماعیل عبادی به تیم ملی دعوت شد.

زهرا نعمتی، دارنده سه مدال طلای پارالمپیک منتخب شورای ورزشکاران IPC شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، کمیته بین المللی پارالمپیک  6 عضو تازه انتخاب شده شورای ورزشکاران (4 زن و 2 مرد) IPC را معرفی کرد که این افراد با حضور زهرا نعمتی تا 3 سال آینده و بازی های پارالمپیک پاریس 2024 در این شورا فعالیت خواهند کرد
اعضای این شورای به شرح زیر می باشند:
مارتینا کایرونی از ایتالیا (پارا دوومیدانی)
دانیل دیاس از برزیل (پارا شنا)
عمارا دیورند الیاس از کوبا (پارادوومیدانی)
تاکایوکی سوزوکی از ژاپن (پارا شنا)
جیتسکه ویسر از هلند (بسکتبال با ویلچر)
زهرا نعمتی از ایران (پارا تیروکمان)


این کمیته مشتکل از 6 نماینده از رشته های تابستانی و 3 نماینده از رشته های زمستانی هست و صدای ورزشکار دارای معلولیت در سرتاسر جهان می باشد. انتخابات شورای ورزشکاران IPC از تاریخ 19 اوت الی 3 سپتامبر در دهکده بازی های پارالمپیک در توکیو برگزار شد و در مجموع 2447 ورزشکار، 55.5 درصد تمام ورزشکاران حاضر در این دوره از بازی ها، با رای خود نمایندگان شان را انتخاب کردند. مشارکت در این دوره با افزایش 1.5 درصدی نسبت به دوره قبل( ریو 2016) همراه بود.


زهرا نعمتی پس از قرار گرفتن در جمع اعضای شورای ورزشکاران IPC گفت: " ورزشکاران معلول انسان هایی توانمند هستند که سختی های جهان را به سخره می گیرند. می خواهم صدای رسای این انسان های قدرتمند در IPC و در جهان باشم."
این کمیته به عنوان پلی بین ورزشکاران و سیاست گذاران عمل می کند و تاثیر بسیار مهمی در رشد و توسعه جنبش پارالمپیک در دنیا دارد.
3 نماینده دیگر این شورا نیز از بین ورزشکاران ورزش های زمستانی در بازی های پکن 2022 انتخاب می شوند.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction