مجمع عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان برگزار شد.

مجمع عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان با حضور محمد پولادگر معاون وزیر ورزش، مهین فرهادی‌زاد نایب رئیس کمیته ملی المپیک، جوانمرد دبیراجرایی کمیته ملی پارالمپیک و مسئولان فدراسیون و اعضای مجمع فدراسیون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، غلامرضا شعبانی بهار در مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: رشته پاراتیرکمان در این سال‌ها اضافه شده است و انصافاً کمیته ملی پارالمپیک حمایت‌های خوبی داشته است. 12 مرحله و 209 روز اردو در سال 1401 داشتیم. از 6 ماه دوم سال با حضور مربی کره‌ای، استمرار و انضباط اردوها بیشتر شد. در سال گذشته 5 اعزام برون‌مرزی داشتیم و برای اولین بار در مرحله دوم کاپ آسیا ریکروی بانوان، مهتا عبداللهی طلا گرفت و  رضا شبانی و مهتا عبداللهی به برنز دست یافتند.

وی اضافه کرد: در کامپوند هم طلای انفرادی گیسا بایبوردی و نقره صالح پالیزبان و برنز تیمی و نقره میکس را داشتیم. مسابقات متعدد در نوجوانان و جوانان داشتیم و در زمان حاضر حتی دانش‌آموز در تیم ملی داریم که به هانگژو هم اعزام می‌شوند و نوجوانان پابه‌پای بزرگسالان تمرین می‌کنند. در آسیا و جهان داوران خوبی داریم، در مجموع 210 داور در کشور داریم که با فدراسیون در حال همکاری هستند.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان با اشاره به گران بودن این رشته عنوان کرد: وقتی کمانداران یک مرحله جلو می‌آیند، با مقاومت خانواده‌ها و هزینه‌های زیاد روبه‌رو می‌شوند. روز گذشته تجهیزاتی خریداری کردیم و یک پک تیر 12تایی را 35میلیون خریدیم، کمان بچه‌ها هم 250 میلیون است. دغدغه اصلی ورزشکاران ما بحث تجهیزات است تا جایی که در توان داشتیم حمایت کردیم ولی فاصله زیادی با خواسته به‌حق ورزشکاران داریم‌.

شعبانی بهار گفت: از فدراسیون‌های دائم‌الحضور در دادگاه هستیم، یک شکایت ما غیرمالی بود، بعد از آن 3 میلیارد از بودجه ما برداشته شد، قبل از من هم یک مربی برای پاداش‌ها شکایت کرد که 500 میلیون شد، در سال گذشته 3.5 میلیارد را به این صورت پرداخت کردیم.

محمد پولادگر در مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان در واکنش به صحبت یکی از روسای هیئت‌ها مبنی بر اینکه مخالفان رئیس فدراسیون بعد از انتخابات کنار گذاشته شده‌اند، گفت: رای‌ها مخفی است، چگونه می‌گویید که مخالفان را حذف کرده است؟ خانم قاسم‌پور کاندیدا بود، ولی الان به عنوان رئیس یک هیئت در مجمع است‌. این حرف‌ها خوب نیست. ما یک انتخابات سالم و بدون اعمال نظر برگزار می‌کنیم و پایبند اصول اعتقادی دین خود هستیم.

وی در خصوص اینکه یکی از اعضای مجمع به هزینه 30 میلیاردی میزبانی مسابقات والیبال قهرمانی جهان انتقاد کرد، گفت: نمی‌توان دو عدد و دو رشته را با هم مقایسه کرد. این مسابقات یک رویداد ملی بود. بخش عمده‌ای از هزینه ها، هزینه‌های سرمایه‌ای است و تجهیز شدن سالن برای همه رویدادها است‌. اتحادیه والیبال آسیا یک شرایطی دارد که باید رعایت شود. والیبال بسیار درآمدزا است و بخش عمده‌ای از هزینه‌ها از پخش تلویزیونی باز می‌گردد.

پولادگر ادامه داد: در قالب مباحث حرفه‌ای باشگاه‌ها، راس درآمد‌ها از حق پخش است که در کشور ما وجود ندارد. برای ما مهم بود در این زمان که علیه کشورمان سیاه نمایی می‌کنند، یک رشته پر ببینده و پرطرفدار و رشته‌ای توپی را به خوبی میزبانی کنیم. این یک مبحث جدا است.

معاون وزیر ورزش گفت: در حوزه باشگاه‌ها، نظام جامع باشگاه‌داری در صحن علنی مجلس است و دولت می‌خواهد یک سرمایه‌گذاری ویژه انجام دهد که ثمره آن در ورزش قهرمانی خواهد بود. اینکه منتظر پرداخت پول از اداره کل باشید، درست نیست و باید یک لیگ پر بار داشته باشیم و بخش خصوصی نیز ورود کند‌.

ملی‌پوشان کامپوند و ریکرو ایران به منظور حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو و رقابت در رشته تیراندازی با کمان، مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، تیم ملی تیراندازی با کمان ایران در ماده کامپوند با سه ورزشکار مرد و یک ورزشکار زن و در ماده ریکرو با سه ورزشکار مرد و 3  ورزشکار زن به بازی‌های آسیایی هانگژو اعزام خواهد شد.

اسامی نفرات تیم‌ملی تیراندازی با کمان ایران به شرح زیر است:

ریکرو: محمدحسین گلشنی، صادق اشرفی، رضا شبانی، مبینا فلاح، زهرا نعمتی و یسنا پورماهانی

کامپوند: آرمین پاکزاد، محمدصالح پالیزبان، میلاد رشیدی و گیسا بایبوردی

سرمربی: سونگ چیل هونگ

مربی: مهسا بدخشان‌

سرپرست: امید نجاری

اردوی تیم ملی پارا تیراندازی با کمان از امروز  در مجموعه ورزشی الیاف تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، اردوی تیم ملی پارا تیراندازی با کمان از امروز ( 18 شهریورماه) در مجموعه ورزشی الیاف تهران آغاز می‌شود. این اردو تا 24 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

اسامی نفرات دعوت شده به شرح زیر است:

اصغر زارعی‌نژاد، محمدرضا عامری، علی سینا منشأزاده، رمضان بیابانی، فرزانه عسگری، مریم یاورپور، هادی نوری، غلامرضا رحیمی، سمیه رحیمی، محمدرضا زندی

سرمربی: مجید کهتری

مربی: جبرئیل عبادی و لیلا سخایی‌فر

بدنساز: فرزاد فروزی

سه داور از تیراندازی با کمان ایران در مسابقات المپیک و پارالمپیک پاریس حضور خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان اسامی داوران برای حضور در المپیک و پارالمپیک پاریس را منتشر کرد و برای نخستین بار از ایران، سه داور در این مسابقات حضور خواهند داشت.

فعالیت رسمی داوری در تیراندازی با کمان ایران از سال ۲۰۰۵ آغاز شد و بعد از ۱۸ سال، داوری ایران موفق شد که سه نماینده در المپیک و پارالمپیک پاریس داشته باشد.

حسین نصیری‌نژاد رئیس کمیته داوران کنفدراسیون آسیا به عنوان داور اصلی در المپیک پاریس قضاوت خواهد کرد. خانم شهرزاد الهیاری به عنوان داور ذخیره در المپیک حضور خواهد داشت. خانم غزاله رسولی نیز به عنوان داور پارالمپیک پاریس در فرانسه حضور خواهد داشت.

مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور در آذربایجان شرقی برگزار شد و نفرات و تیم‌های برتر مشخص شدند.

112

122

مجمع عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان 22 شهریور ماه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، مجمع عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان قرار بود ششم شهریور ماه در آکادمی ملی المپیک برگزار شود که این مجمع به 22 شهریورماه موکول شد. مجمع از ساعت 14 در آکادمی ملی المپیک برگزار می‌شود.

گزارش عملکرد فدراسیون در سال 1401، گزارش مالی و حسابرسی سال 1401، بررسی آیین‌نامه و دستور العمل‌ها و  تصویب برنامه عملیاتی سالیانه دستور جلسه این مجمع خواهد بود.

تیم تیراندازی با کمان کشورمان جهت حضور در اردوی کره جنوبی صبح امروز عازم این کشور شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، تیم تیراندازی با کمان کشورمان در ماده ریکرو جهت حضور در اردوی کره جنوبی صبح امروز عازم این کشور شد. تیم کامپوند کشورمان نیز هفته آینده راهی این کشور می‌شود. این اردو تا 15 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

اسامی نفرات اعزامی ریکرو کشورمان به اردوی کره‌جنوبی:

رضا شبانی، محمدحسین گلشنی، صادق اشرفی، مهتا عبدالهی، یسنا پورماهانی، مبینا فلاح

سرمربی:
سونگ چیل هونگ

مربی:
مهسا بدخشان‌

سرپرست:

امید نجاری

سرمربی کره‌ای تیم ملی تیراندازی با کمان ابراز امیدواری کرد که در بازی‌‌های آسیایی کمانداران ایران صاحب مدال طلا شوند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان و محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک صبح امروز (جمعه - 27 مرداد ماه) در اردوی تیم تیراندازی با کمان حاضر شدند و با مسئولان، مربیان و ورزشکاران به گفت‌وگو پرداختند.

سونگ چیل هونگ سرمربی کره‌ای تیم کشورمان  با تشکر از حضور مسئولان ورزش کشورمان اظهار داشت:  ورزشکاران در اردوی تیم ملی در حال تلاش هستند. ورزشکاران کامپوندها تمام تلاش خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی و ورزشکاران ریکرو نیز برای کسب سهمیه المپیک 2024 پاریس گذاشتند.


وی با اشاره به اهمیت نقس تجهیزات در ورزش تیراندازی با کمان عنوان کرد: در تیراندازی با کمان بخش مهم تجهیزات است و اگر به دنبال جایگاه خوبی در مقابل رقبا هستیم باید از بهترین تجهیزات و امکانات به روز استفاده و در کنار آن به مسابقه برویم.

سرمربی تیم تیراندازی با کمان تصریح کرد: باید تیم‌های دوم وسوم هم به عنوان پشتوانه وجود داشته باشد. رضا شبانی نتایج خوبی را به دست آورده است. از زمانی که آمدم از نظر فنی و مسابقه پیشرفت خوبی داشتند. امیدوارم نگاه و حمایت خوبی به این رشته داشته باشید.

هونگ در ادامه در خصوص پیش‌بینی مدال‌های نمایندگان کشورمان در بازی‌های آسیایی خاطرنشان کرد: در ریکرو انفرادی و تیمی می توانیم به برنز برسیم، در کامپوند آقایان هم انتظار طلای انفرادی داریم و نقره تیمی کامپوند را هم پیش‌بینی می‌کنم. دوست دارم بگویم در همه بخش‌ها مدال می‌گیریم، اما هنوز فاصله داریم. این فکر حقیقی‌ام است و این‌ توانایی‌ها را در بچه‌ها می‌بینم. من و شاگردانم تلاش می‌کنیم اما حریفان دست روی دست نگذاشتند و شاید بیشتر از ما کار می‌کنند.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان اعلام کرد که به مدال‌آوری در بازی‌های آسیایی امیدوار است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، غلامرضا شعبانی‌بهار در بازدید سرپرست وزارت ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک از اردوی تیم ملی تیر اندازی با کمان اظهار داشت:‌ ملی‌پوشان ریکرو حاضر در اردو، روز یکشنبه اردوی کره جنوبی را پیش رو دارند. 7،8 نفر در این اردوی مشترک 5 روزه هستند و بلافاصله راهی اردوی دیگری در کره می‌شوند که مجموع آن 20 روز خواهد بود. ملی‌پوشان بعد از این اردوها بلافاصله راهی هانگژو می‌شوند.


رئیس فدراسیون تیر اندازی با کمان ادامه داد: بر اساس مصوبه اولیه، 8 سهمیه برای بازی‌های آسیایی هانگژو داشتیم که رشته کامپوند ما جزو مدال آوران است. آقای هونگ، سرمربی تیم ملی 4 نفر را برای رشته کامپوند و 4 نفر را برای رشته ریکرو انتخاب کرد تا ریکرو، کسب سهمیه المپیک کند. ستاد، زهرا نعمتی را نیز به تیم اضافه کرد و مربی هم قبول کرد و خانم نعمتی الان در فرانسه حضور دارد. رویکرد نعمتی، کسب سهمیه المپیک است.

شعبانی‌بهار گفت: 9 نفر به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شوند و من ترجیح می‌دادم سرپرست نباشم اما در نهایت تصمیم بر این بود که سرپرستی بر عهده من باشد.

او در پایان تصریح کرد: یسنا پورماهینی از امیدهای ماست و بالاتر از تصور تلاش می‌کند. محمدحسین گلشنی نیز از پدیده‌های تیروکمان ایران است. در کامپوند ظرفیت زیادی داریم و امیدوارم در این بخش مدال‌های زیادی کسب کنیم

سرپرست وزارت ورزش و جوانان از اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان بازدید کرد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، کیومرث هاشمی، سرپرست وزارت ورزش و جوانان در بازدید از اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان اظهار داشت: بازی‌های آسیایی در سطح قاره به اندازه المپیک در سطح جهانی برای کشور اهمیت دارد، بنابراین بازی‌های آسیایی متفاوت از سایر مسابقات است و عملکرد مجموعه کاروان به عنوان عملکرد ورزش کشور تلقی می‌شود.


سرپرست وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در بازی‌های آسیایی اینچئون در رشته تیروکمان توانستیم به مدال طلا برسیم و توجهات را به سمت این رشته جلب کنیم. توسعه تیروکمان از مدارس باید مد نظر قرار گیرد مورد توجه واقع شود.

هاشمی گفت:  شاخص مهمی که در موفقیت کمانداران نقش دارد، مقوله تمرکز است و در اوج مسابقات باید کمانداران با تمرکز بسیار بالا موفق شوند.  شاید اقدامات مختلفی در راستای بر هم زدن تمرکز و ایجاد حاشیه برای تیم رقم بخورد اما با توجه جدی به دستورات سرمربی و داشتن تمرکز کافی می‌توان بهترین نتیجه را به دست آورد.

وی افزود: حمایت و پشتیبانی از تیم ملی تیروکمان در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار دارد و انتظار می‌رود با تمام تلاش تمرینات خود را پیش ببرند و بهترین نتایج را کسب کنند. در جلسه سرپرستان کاروان موارد را منتقل خواهم کرد. باید تمام تمرکز بر اصل فعالیت باشد و به عنوان نمایندگان کشور موفقیت لازم به دست آید. کسب مدال در وهله دوم قرار دارد و اخلاق و رفتار برای ما مهم‌ترین مسئله است.

کیومرث هاشمی ادامه داد: ناوگان تجهیزات فدراسیون‌های ورزشی فرسوده و قدیمی شده و باید وزارت ورزش حداقل‌های لازم را در اختیار فدراسیون‌ها قرار دهد تا نتایج خوبی را به دست آورند. همچنین از نظر شرایط جوی و آب ‌و هوایی در رشته تیروکمان باید بررسی‌های لازم صورت گیرد، چرا که توجه به این مسئله بسیار مهم است.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction