به گزارش روابط عمومي فدراسيون تيراندازي با كمان، دكتر غلامرضا شعبانی بهار رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان در ابتدای این بازدید گزارشی از عملکرد فدراسیون ارائه کرد و گفت: چهار هدف اختصاصی را برای تیراندازی با کمان در نظر داریم که توسعه این رشته در برنامه 5 ساله مهم‌ترین محور آن است.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تيراندازي باكمان، دكتر سيدرضا صالحی امیری در بازدید از فدراسیون تیراندازی با کمان اظهار داشت: فعالیت‌های فدراسیون نشان می‌دهد که مدیر فدراسیون با برنامه حرکت می‌کند و به او، هیئت رئیسه و هیئت‌های استانی تبریک می‌گویم.

معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور از ساختمان در حال احداث فدراسیون تیراندازی با کمان مجموعه ورزشی آزادی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، جلسه هماهنگی قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ با مسئولان فدراسیون تیراندازی با کمان صبح امروز در محل فدراسیون برگزار شد.

غلامرضا شعبانی بهار گفت: از زمان مسوولیتم در فدراسیون تیروکمان تا امروز هیچ بدهی به مربیان و داوران تیم ملی ندارم و تمام حق و حقوق آنها حتی مربوط به دوره‌های قبل، مطابق قراردادشان پرداخت شده است.

صدرالدین آقاخانی به عنوان مسئول کمیته پزشکی فدراسیون تیراندازی با کمان معرفی شد.

مدیر تیم‌های ملی تیراندازی با کمان گفت: دنبال یک شهر سفید هستیم که خوابگاه و زمین داشته باشد تا از تیر ماه اردوها را در آنجا شروع کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، امید نجاری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص زمان آغاز اردوی کمانداران اظهار داشت: با توجه به اینکه محل اصلی تمرینات و اردوهای تیراندازی با کمان تهران است، می‌خواستیم از 17 خرداد ماه اردوها را آغاز کنیم ولی شرایط شیوع کرونا دوباره بد شد و فعلا کسانی که تهرانی هستند با برنامه ریزی مربیان به صورت پاره وقت در آزادی می‌توانند تمرینات خود را آغاز کنند.

وی در ادامه افزود: دنبال یک شهر سفید هستیم که خوابگاه و زمین داشته باشد تا از تیر ماه اردوها را در آنجا شروع کنیم.

مدیر تیم‌های ملی کشورمان در خصوص احتمال برگزاری اردوها در جزیره کیش گفت: کیش فعلا هوای گرمی دارد و و برگزاری اردو در آنجا برای کمانداران راندمان خوبی ندارد باید منطقه‌ای را انتخاب کنیم که به لحاظ آب و هوایی در تابستان شرایط مناسبی داشته باشد.

نجاری تصریح کرد: برنامه مسابقات سهمیه المپیک در رشته تیراندازی با کمان توسط فدراسیون جهانی اعلام شده است. ما فقط در یک رویداد دیگر فرصت کسب سهمیه المپیک را داریم و تاریخ آن خرداد ماه 1400 اعلام شده است. ما باید خرداد ماه در مسابقات جام جهانی در فرانسه شرکت کنیم. این مسابقه همان مسابقاتی است که قرار بود خرداد ماه امسال در آلمان برگزار شود که زمان جدید آن اعلام شد.

وی تاکید کرد: فعلا به جز مسابقات سهمیه المپیک هیچ رویداد دیگری توسط فدراسیون جهانی اعلام نشده است. آنها اعلام کردند هر موقع شرایط عادی شد دو ماه زودتر زمان و مکان آن را مشخص می‌کنیم.

نجاری در خصوص کمک فدراسیون جهانی به کمانداران گفت: فدراسیون جهانی اعلام کرد که‌ کمکی را به کمانداران سراسر جهان خواهد کرد اما شرایطی دارد. اول اینکه ورزشکارانی که در جام جهانی 2018 و 2019 یا قهرمانی جهان شرکت کردند می‌توانند فرم درخواست را پر کنند. آنها باید درآمد و ضرر خود را اعلام کنند و بعد از بررسی، اسامی نفرات را در سایت جهانی اعلام می‌کنند. شرایط سنی برای دریافت این کمک بالای 18 سال داست. حداکثر تا سقف 3500 دلار به ورزشکاران پرداخت می‌شود. یک سری از ورزشکاران ما هم این فرم را پر کردند و منتظر اعلام اسامی هستیم.

مدیر تیم‌های ملی تیراندازی با کمان کشورمان در خصوص تمرینات و مربی زهرا نعمتی گفت:  زهرا نعمتی با شرایطی که پارالمپیک گفته و وی ورزشکار طلایی است، می‌تواند در شهر سفید اردو بزند و ما نیز دنبال برگزاری اردو برای وی هستیم. همچنین در حال پیگیری مربی برای او هستیم ولی با شرایطی که کرونا ایجاد کرده کار سخت است. بحث سرمربی را پارالمپیک مصوب کرده و ما هم پیگیر آن هستیم.

فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان تاریخ برگزاری مسابقات توزیع سهمیه المپیک را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان تاریخ برگزاری مسابقات توزیع سهمیه المپیک را اعلام کرد. این مسابقات شامل مسابقات قاره‌ای و جهانی است که قرار است سهمیه المپیک در آنها توزیع شود. با توجه به اینکه مسابقات قاره‌ آسیا تمام شده و سهمیه‌های قاره‌ای توزیع شده است، ایران تنها در مسابقه جام جهانی باید شانس خود را برای افزایش سهمیه المپیک امتحان کند.

مسابقات جام جهانی قرار بود خرداد ماه امسال در آلمان برگزار شود اما با شیوع ویروس کرونا این مسابقات لغو شد و تاریخ جدید این مسابقات خرداد 1400 به میزبانی فرانسه و شهر پاریس خواهد بود.

تیراندازی با کمان ایران توسط میلاد وزیری در مسابقات آسیایی تایلند یک سهمیه المپیک توکیو را کسب کرده است.

تاکنون تکلیف 57 درصد از سهمیه‌های تیراندازی با کمان برای حضور در المپیک 2020 مشخص شده است. مسابقات کسب سهمیه در اروپا و آمریکا باقی مانده است و در نهایت آخرین مسابقات کسب سهمیه، مسابقات جام جهانی پاریس خواهد بود که ایران نیز در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت.

 

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: بودجه دریافتی ما در حد حقوق کارمندان بوده و حتی نمی‌توانیم با آن پول برق را پرداخت کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، غلامرضا شعبانی‌بهار در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره اینکه تمرینات کمانداران از چه زمانی آغاز می‌شود، اظهار داشت: تهران هنوز در وضعیت سفید قرار نگرفته به همین دلیل مانند گذشته ورزشکاران در خانه زیر نظر مربیان تمرینات خود را پیگیری می‌کنند. در تقویم جهانی هم فعلا برنامه‌ای نیست و آخرین مسابقه کسب سهمیه خردادماه سال آینده برگزار خواهد شد.

وی درباره شرایط مالی فدراسیون و کمک‌های وزارت ورزش، گفت: در حد اینکه بتوانیم حقوق کارمندان را بگیریم از وزارت ورزش دریافتی داشته‌ایم. این بودجه در حد حقوق کارمندان بوده و حتی با آن پول برق را هم نمی‌توانیم پرداخت کنیم. انتظار داشتیم پول‌هایی را اسفندماه دریافت کنیم اما کرونا همه چیز را بهم ریخت. چیزی هم نمی‌توان گفت چرا که باید وضعیت کشور را درک کرد.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان درباره اینکه فدراسیون جهانی قرار است کمک‌هایی را به کماندارانی که تحت تاثیر ویروس بوده‌اند انجام دهد، فکر می‌کنید به ایران هم کمک شود، تصریح کرد: ما هم اقدام کرده‌ایم و ورزشکاران فرم‌هایی را پر کرده‌اند اما فکر نمی‌کنم این کمک شامل حال ما شود. آنها می‌گویند کسانی که کرونا گرفته و دچار مشکل شده‌اند مدارک خود را بفرستند تا به این ورزشکاران کمک شود. منظور آنها کسانی هستند که گرفتار ویروس شده‌اند.

شعبانی بهار همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر جذب مربی خارجی برای زهرا نعمتی، گفت: زهرا نعمتی گفته هر جوری که تشخیص می‌دهید عمل کنید، اگر فکر می‌کنید مربی خارجی مفید است بیاورید. او یک ورزشکار حرفه‌ای است. ما هم درخواست او را بررسی می‌کنیم. کمیته پارالمپیک این اختیار را به ما داده که بتوانیم مربی خارجی بگیریم. اگر گزینه‌ای باشد می‌توانیم از او استفاده کنیم اما در حال حاضر به خاطر کرونا محدودیت سفر وجود دارد.

 

درباره ما

فدراسیون تیراندازی با کمان

تاسیس 1386

 

راه های تماس با من

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction