رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: سرمربی تیم ملی به کسب سهمیه المپیک توسط بانوان امیدوار است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، غلامرضا شعبانی‌بهار، رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان در حاشیه مجمع عمومی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اردوی تدارکاتی تیم ملی ریکرو، امروز تمام شد و ورزشکاران از کیش به تهران می‌آیند تا راهی بنگلادش شوند. همچنین تیم‌های ملی کامپوند و ریکرو اول اردیبهشت عازم چین می‌شوند و دو هفته در این کشور اردو خواهند داشت تا پس از آن در مرحله دوم مسابقات جهانی شانگهای شرکت کنند. پس از آن هم مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک را در هلند پیش رو داریم.
وی در ادامه درباره اینکه نتایج تیم ملی تیراندازی با کمان ایران در بازی‌های آسیایی ضعیف بود و وضعیت تیم ملی چگونه است، گفت: البته نتایج آن بازی‌ها مشخص است و خیلی هم ضعیف نبود. اما بهتر از این می‌توانست باشد. ما دوره قبل دو مدال گرفته بودیم، این دوره یک مدال، اما پس از بازی‌ها مربیان را تغییر دادیم، بیش از 50 درصد ترکیب تیم ملی هم تغییر کرد. تلاش این است بهترین نتایج کسب شود.
شعبانی‌بهار در پاسخ به این سوال که آیا به کسب سهمیه المپیک بیشتر از دوره قبل امیدوار است، عنوان کرد: من همین امروز صبح با میررحیمی صحبت کردم، او به کسب سهمیه توسط بانوان بسیار امیدوار است.
وی افزود: گاهی مواقع تجهیزات گران قیمت ما گم می‌شود که مجبور شدیم از سیستم امنیتی استفاده کنیم.حدود یک میلیارد و 100 میلیون تومان از بدهی‌های فدراسیون را پرداخت کردیم. همچنین از مشارکت استان‌ها برای برگزاری مسابقات استفاده کردیم. خوشبختانه در رده‌های مختلف هم فعال هستیم و مسابقات انتخابی برگزار شده است. در انتخاب افراد حرف و حدیث نیست چون رکوردی است اما برخی انتقادات از نحوه فراخوان و ... بود که ما شرایط را به گونه‌ای فراهم کردیم که همه فرصت حضور داشته باشند و مشکل و اعتراضی نداشته باشیم.در لیگ 29 تیم از 23 باشگاه حاضر شدند. خوشبختانه بخش خصوصی ورود کرده است و اکثر تیم‌ها اسپانسر داشتند.
رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت:‌ مشکلی در زیر ساخت‌ها داریم که امیدواریم این مشکلات هر چه زودتر حل شود. مسائل و مشکلات داخلی ما دائما فدراسیون جهانی را درگیر کرده است اما سعی کردیم این مشکلات را مدیریت و تعدیل کنیم. از برخی از استان‌ها بازدید کردم و در سال آینده سعی می‌کنم باز هم بازدید داشته باشم و با آنها در تعامل کامل باشیم.
وی تصریح کرد: صالحی امیری اخیرا کمک ارزی خوبی به ما کرد، شهنازی هم همواره در تلاش بوده تا مشکلات ما را حل کند همچنین وزارت ورزش نیز حمایت کاملی از ما داشت. در مورد آکادمی تیراندازی با کمان هم به زودی خبرهای خوبی را اعلام خواهیم کرد.